HOŘICE - PO až PÁ od 15.30 h. do 7.00 h. SO od 7.00 h. až PO do 7.00 h. v Městské nemocnici, tel. 0435/623 611.

JIČÍN - MUDr. Jiřina Bláhová, tel.: 0433/533 016.
- MUDr. Hana Kosinová, Ostroměř,tel.:0435/691 329,691 424.

Před odjezdem k lékaři si na jeho tel. nebo na tel. LSPP ověřte, zda si nevyměnil službu s kolegou.

Víkendová inspirace šéfkuchaře Zdeňka

Půlměsíčky s drůbežími játry

(6 porcí) balíček listového těsta, 400g drůbežích jater, 125g šalotky, 350g žampionů, 3 vejce, 3 lžíce oleje, petrželka, sůl, pepř

Žampióny omyjeme, osušíme, nakrájíme na plátky a oloupanou šalotku nahrubo nasekáme. Ve větší pánvi rozehřejeme olej a játra prudce opečeme. Přesuneme je na talíř a ve stejné pánvi podusíme dozlatova žampióny se šalotkou. Občas zamícháme, osolíme a opepříme. Potom pánev stáhneme z ohně, játra umeleme a přidáme k žampionové směsi. Okořeníme sekanou petrželkou a vmícháme dvě vejce. Těsto jemně rozválíme a vykrajujeme z něj kolečka o průměru asi 10 cm a na polovinu každého z nich klademe nádivku. Okraje potřeme rozšlehaným vejcem a přeložíme do tvaru půlměsíčku, prsty dobře přitiskneme, povrch potřeme rozšlehaným vejcem a klademe na vymaštěný plech. Pečeme ve středně teplé troubě asi 20 minut a podáváme horké nebo vlažné.

Dobrou chuť

Házenkáři podlehli Kostelci

AGS HBC Jičín - So Kostelec na Hané 25:27 (11:13)

Jičín - V sobotu sehráli prvoligoví házenkáři Jičína další utkání prvoligové soutěže. Na domácí palubovce přivítali celek Kostelce na Hané bojující o účast v první šestce. Jičínští trenéři postrádali Pustku, který má stále problémy se zády. Do utkání téměř nezasáhl Babák, který si v týdnu poranil rameno. I přesto byli odhodláni zvítězit a udržet si vedoucí postavení v tabulce.

Od samého začátku zápasu bylo jasné, že to nebudou mít Jičínští vůbec jednoduché. Hostující hráči nastoupili patřičně bojovně naladěni, vyzařovala z nich touha poprat se o příznivý výsledek. Domácí působili v úvodu poněkud zakřiknutě a nervózně a neustále pouze dotahovali jedno až dvoubrankové vedení soupeře. Ve dvanácté minutě byl stav 3:5, když se hosté prosazovali především z prostoru pivota. Potom se ale domácí nadechli k mohutnému náporu a během pěti minut otočili na 7:5 a později 8:6. Brankami se o to zasloužili Samec, Pancner, Kořínek a Štegl. Možnost zvýšit náskok měl brankář Řezáč, který se chytře pokusil přehodit soupeřova gólmana, míč však bohužel těsně minul branku. Následovalo několik chyb v rychlých útocích a Kostelečtí nemilosrdně trestali, stav 8:10 v jejich prospěch. Do konce poločasu se potom pravidelně střídala ve skórování obě družstva, a tak se do kabin odcházelo za stavu 11:13.

Hned z prvního útoku ve druhém dějství hosté zvýšili na 11:14 a poprvé v utkání vedli o tři branky. Jičínští se ale rychle otřepali, zpřesnili hru a zlepšili produktivitu střelby. Během šesti minut srovnali na 15:15, když se střelecky prosadili Štegl a Kořínek. O čtyři minuty později srovnával Pancner na 16:16, ovšem následujících osm minut se domácím nevydařilo. Nedokázali přehrát pohyblivou hostující obranu, která se nejvíce zaměřila na uhlídání Štegla. Jičínští tak často stříleli po nepřipravených akcích a pro hostujícího gólmana nebylo těžké tyto střely zneškodnit. Naopak domácí defenzíva měla značné trhliny, kterých nejvíce dokázal využít Kubík na pivotu. Proto byl stav na konci devatenácté minuty druhého dějství 18:23. S celkem Jičína to nevypadalo nijak růžově. Hráči však zmobilizovali poslední zbytky fyzických, ale i psychických sil, dostali se do obrovského náporu a pomalu začali náskok soupeře stahovat. Čtyři minuty před koncem už bylo vyrovnáno, když se z křídla trefil Kořínek. Z následujícího útoku Kostelečtí skórovali, ovšem o minutu později odpověděl stejným způsobem Štegl a bylo opět vyrovnáno, 25:25. Za tohoto stavu podržel své spoluhráče brankář Doman a domácí měli možnost jít do vedení. Za faul na pronikajícího Kořínka byl nařízen sedmimetrový hod. K jeho exekuci se postavil Štegl, ale jeho střelu se štěstím hostující gólman vyrazil. Naopak hosté dvě minuty před koncem svou příležitost využili a získali vedení 25:26. Domácí vrhli vše do útoku, ale překonat brankáře Kostelce se jim již nepodařilo. V poslední vteřině utkání dali hosté výsledku konečnou podobu a odvezli si dva body za vítězství 25:27.

Jičínští tak v letošní sezóně poprvé ztratili body na domácím hřišti a přenechali vedení v tabulce házenkářům Kopřivnice, kteří doma zdolali Ivančice. Hráčům nelze upřít snahu a bojovnost, ale tentokrát jim chybělo i tolik potřebné štěstí v rozhodujících okamžicích utkání. Dobrý výkon podali Kořínek a Štegl, dařilo se i Samcovi a Pancnerovi. Trochu za očekáváním zůstal výkon brankářů, kteří to však za nedůraznou a velmi prostupnou domácí obranou neměli vůbec jednoduché.

Nutno připomenout, že Jičínští hráli bez několika hráčů základní sestavy, např. Věcka, Babáka, Jandery, Pustky či přestoupivšího Josefa. V sobotu 3. února přivítají v Jičíně družstvo ze spodní části tabulky, tým SHK Louny-Litvínov. Sestava a branky AGS HBC Jičín: Doman, Řezáč - Kořínek 7/1; Štegl 6; Samec 5; Pancner 4; Prachař 2; Šulc 1; Mareš; Pokorný; Kůta; Babák. Statistika utkání: Sedmičky: 3/1 - 2/2. Vyloučení: 2 - 5. Rozhodčí: Pešek, Padevět.

Okresní derby hokejových nadějí

Elévové: HC Jičín - BK Pivovar Nová Paka 4:4 (0:3, 4:1, 0:0) V očekávaném derby začali lépe hosté, když už první střelu proměnili ve vedoucí branku. Poněkud nejisté domácí hráče dokázali zaskočit v 1. třetině ještě dvakrát. Domácí chlapci ovšem nesložili zbraně a zejména ve druhé části si dokázali vytvořit nebezpečný tlak a za 10 minut vyrovnali i skóre. Ke konci třetiny šli hosté opět do vedení, když využili přesilovku, ale za minutu bylo opět srovnáno. Ve třetí třetině si obě mužstva vytvářela šance, domácí měli výhodu dvou přesilovek, ale branka již nepadla. Chřipkou oslabení novopačtí kluci si tak odvezli cenný bod. Fakta - branky NP: 2x Kolek, 1x Lenfeld a Plecháč, as. 2x Chudoba a Krause, 1x Plecháč a Kolek. Branky Jč: 2x Hušek, 1x Mácha a Mašek, as. 1x Novotný, Kudrnáč a Maryška. Sestava BK N.Paka: Frýba, Vydra - Vencl, Vojtíšek, Krause, Mádle - Chudoba, Plecháč, Kolek, Beko, Purtík, Lenfeld, Drašar. Sestava HC Jičín: Růžička, Kubíček - Mikolášek, Kudrnáč, Hušek, Mácha, T.Novotný - Křivský, Dušek, Mašek, Lachman, Jirásek - Chudoba, Maryška.

Přípravka A: HC Jičín - BK Pivovar Nová Paka 7:4 (3:1, 1:0, 1:2, 2:1) Rychlejší hra soupeře a několik trestných střílení rozhodly o výsledku utkání.

Přípravka B: HC Jičín - BK Pivovar Nová Paka 1:1 (1:1,0:0,0:0,0:0) Výsledek utkání ovlivnila oboustranně vysoká marodka.

(bš)

Hokej: zápasy HC Jičín

Junioři: HC Hlinsko - HC Jičín 9:6 (1:1,5:1,3:4) Neuvěřitelných patnáct gólů padlo na ledě v Hlinsku, bohužel devět z nich za záda jičínského brankaře. Na vině je špatná obranná hra, především ve druhé třetině. Raritou je, že pět branek dali Jičínští ze samostatných akcí. Branky Jičína: 3x Karásek (jedna v oslabení), 1x Pacík, Rejmont a Neťuka, as. 1x Karásek. HC Jičín - HC Vrchlabí 1:2 (0:1,1:0,0:1) Utkání začalo se čtyřicetiminutovým zpožděním, protože se nedostavili delegovaní rozhodčí z Nové Paky. Po dohodě rozhodovali Zd.Kejzral a J.Bernard. Hosté se ujali vedení v 6. minutě, domácí vyrovnali až v polovině 30. minuty Danielem, kterému přihrávali Rosůlek a Rejmont. Rozhodující vítězný gól hostů padl do sítě domácího brankaře až v začínající 51. minutě. Jičínští hráči se pokusili o power play ve snaze alespoň vyrovnat, ale hosté se ubránili.

Bohužel toto utkání se neobešlo bez incidentu vyvolaného výpravou hostů, na jehož řešení musela být přivolána policie. Jednoho hráče a jednoho člena vedení HC Vrchlabí postihne disciplinární trest.

Mladší žáci: HC Trutnov - HC Jičín 2:1 (0:1,0:0,1:1) Branku Jičína dal O.Novotný, as. O.Mizera. HC Jičín - HC Opočno 6:2 (4:0,0:2,2:0) Branky Jičína: 2x O.Novotný, 1x Jílek, P.Mikolášek, Buchar a O.Mizera, as. 1x O.Novotný, O.Mizera, Matějka, Lukáč. Rozhodčí: K.Čejka, T.Svoboda. Vyloučení 7:9.

(vln, mj)

Kuželky: OP 1.třídy

okresním derby mezi Jičínem B a Hořicemi byla odstartována jarní část oblastního přeboru 1.třídy kuželkářů. Z jednoznačného vítězství se radovali jičínští hráči, kteří již po dvou dvojicích vedli 8:0 a borci Jiskry v závěru pouze korigovali nepříznivý výsledek. Velmi dobré výkony podali jak Josef Vejvara, tak Jiří Čapek na straně Jičína a také František Kráčmar za Jiskru Hořice. Ten se 432 poraženými kuželkami probojoval i do nejlepší šestky kola. V dalším kole budou soupeřem Jičína poslední Hylváty, a tak se mužstvu naskýtá šance ještě vylepšit již tak pěknou pátou příčku.

Jiskra Hořice - SKK Jičín B 4:12 (2399-2435) Z.Měkota 377 - Jo.Vejvara 424, T.Langr 402 - R.Bureš 408, J.Rynt 415 - J.Čapek 420, J.Kroupa 367 - Ji.Vejvara 394, F.Kráčmar 432 - J.Egrt 410, J.Baier 406 - L.Křivka 379. Ostatní výsledky 12. kola: Jiskra Hylváty - Loko Česká Třebová B 2:14 (2408-2510), TJ Jilemnice - Start Rychnov n/K B 16:0 (2482-2320), Tesla Pardubice - TJ Dvůr Králové n/L 10:6 (2510-2487), SKSC Svitavy - Lokomotiva Trutnov 8:8 (2304-2300), TJ Červený Kostelec - Sokol Rybník 4:12 (2393-2413).

Podlehly Trutnovu

Nová Paka - Trutnovský celek vedený zkušeným trenérem Týfou, jasně přehrál ve dvou utkáních oblastního basketbalového přeboru neúplný tým novopackých žákyň, které postrádaly mimo dalších děvčat i Schlöglovou, takže musely zaskočit i minižákyně.

Sokol Nová Paka - Loko Trutnov 30:96 (8:21,8:21,8:27,6:27) Kuhnová 13, Lukešová a Doležalová po 6, Vilušinská 3, Kosejková 2.

Sokol Nová Paka - Loko Trutnov 32:118 (6:36,120:25,8:23,8:34) Doležalová a Podlipná po 10, Kosejková 6, Kuhnová, Lukešová a Vilušinská po 2.

(bas)

Basketbalová III. liga

Jičín - O tomto víkendu hostí jičínští basketbalisté soupeře z Liberce a Kralup. V sobotu 3. února od 17.00 se hraje: BSK TJ Jičín - Slávia VSK Liberec. V neděli 4. února od 10.00 se hraje: BSK TJ Jičín - BK Kaučuk Kralupy.

Mladší žáci jsou stále při chuti

BSK TJ Jičín - BK Lok. Trutnov 99:14 (24:5,28:3,29:0,18:6) a 109:22 (25:6,29:6,33:2,22:8) V předehrávaných utkáních oblastního přeboru v basketbale si opět jičínští chlapci zahráli s velkou chutí a své soupeře doslova převálcovali. Potvrdili tak své (zatím) druhé místo v tabulce.

Fakta - první zápas: Kropáček 21, Holas 18, Kredvik 17, Daňo 16, Holec 10, Veselý 8, P.Tománek 4, Chvojka a Smolík po 2, M.Mužík 1. Odveta: Kredvik 22, Holas 18, Daňo 16, M.Mužík 13, Kropáček a Holec po 8, Smolík, Zmátlík, P.Tománek po 6, Chvojka 3, Špicar 2 a Veselý 1. OCH - 20:18 a 16:14, tr.hody - 18/5:18/6 a 16/7:10:2.

V příštím kole se jičínští chlapci utkají s dosud vedoucím (na skóre) Sokolem Hradec Králové. Tato utkání pravděpodobně rozhodnou o titulu přeborníka oblasti. O termínu (10. nebo 11. 2.) se ještě jedná, protože se současně hraje i první kolo žákovské ligy.

(kk)

Neregistrované kuželky

Jičín - 25. ročník turnaje neregistrovaných družstev mužů a žen v kuželkách se blíží ke svému závěru. Poslední zápasy budou sehrány v neděli 4. února, kdy se hraje od 8.00 hodin po celý den a závěrečná čtyři utkání se dohrají v pondělí. V neděli 18. února se uskuteční 3. ročník PRESTIGE CUPu, kterého se zúčastní 16 družstev mužů s nejlepším průměrem. Slavnostní vyhlášení nejlepších družstev a jednotlivců letošního ročníku se bude konat 23. února od 17.00 hodin v pohostinství v Češově.

Vítězem letošního ročníku se mezi jednotlivci stal Pavel Kotrouš z týmu Zemos Jičín s vynikajícím průměrem 240,8 shozených kuželek ze šesti zápasů, přičemž o vítězi rozhodla jedna jediná shozená kuželka. Pavel Kotrouš shodil 1445 kuželek, František Junek pak 1444 kuželek.