- MUDr. Vagenknechtová, tel.: 0434/682 416.
- MUDr. Renata Králová, tel.:0435/621 852, 621 608.

Před odjezdem k lékaři si na jeho tel. nebo na tel. LSPP ověřte, zda si nevyměnil službu s kolegou.

Na 250 g mletého vepřového masa, 4 lžíce oleje, 1/2 lžičky mletého zázvoru, 1 lžíci škrobové moučky, sůl, pepř, 2 lžíce sojové omáčky.

Mleté maso (poněkud prorostlé) dobře promícháme se sojovou omáčkou a zázvorem. Uděláme kuličky (velikost asi jako střední jahody), které slabě poprášíme škrobovou moučkou. Opékáme je v rozpáleném tuku. Podle chuti solíme a pepříme. Masové kuličky podáváme horké, třeba jako zákusek k dobrému vínu.

Dobrou chuť

Neregistrované kuželky

Jičín - Jubilejní 25. ročník turnaje neregistrovaných kuželkářů se nezadržitelně chýlí ke svému závěru. V neděli se hrály velice dramatické zápasy v soutěži žen. Celkovým vítězem ženské kategorie se stal tým Sportrelax Brada ve složení: Dana Tišerová, Katka Holá, Lea Petrgálová a Martina Hrdinová. Martina Hrdinová se také stala nejlepší hráčkou letošního turnaje s velmi vysokým průměrem 236,9 shozených kuželek ze sedmi zápasů. Dramatické utkání se hrálo také o udržení v 2.lize žen, kde Šmoulinky vyhrály o jedinou kuželku a zachránily si 2.ligu i pro příští rok.

ŽENY - 1.liga: Nemocnice Jičín - Aris Jičín A 800:769 (Albrechtová 215, Boháčková 212 - Havelková 217), Sportrelax Brada - Japimex 843:824 (Martina Hrdinová 252 - Lenka Bulíčková 221), Okresní úřad - Neu leasing Brada A 814:796 (Vlaďka Smolíková 221 - Jaroslava Nekvasilová 209), Rento Jičín - MěBP Jičín 818:676 (Stránská a Vomáčková 216 - Bradáčová 197). 2.liga: Hakoss Valdice - MěÚ Jičín 644:643 (Matoušová 201 - Šolcová 196) Hakoss si vítězstvím zajistil historicky první postup do nejvyšší ligy žen. LPM Jičín - Malpa Jičín 587:583 (Dvořáková 178 - Dlabolová 186), Šmoulinky - Domácí potřeby 645:644 (Zdena Babáková 188 - Taušová 181). 3.A liga: Horolezkyně Lomnice - ASPV Jičín B 673:477 (Stolínová 201 - Vocásková 152), Farma Rubín - Lvice Lužany 697:644 (Kučerová 190 - Zavadilová 177). 3.B liga: Telecom Jičín - Hostinec Na rychtě 632:519 (Patková 173 - Jirásková 166), Finanční úřad - Aris Jičín B 647:533 (Fantová 176 - Gerychová 155).

MUŽI - 5.E liga: Agrokomerz - Pila Úlibice 770:739 (Kuchař 203 - Josef Dubský 211), Elos Valdice - Valc Hořice 793:784 (Radek Tomášek 222 - Kafka 205). 5.G liga: Šavle team - ČD Jičín 692:645 (Michal Zikmund 209 - Vaniš a Houška 168), ČOV Jičín - Apel Jičín 748:623 (Janeček 214 - Jetleb 201), Brada B - Obora Valdice 868:558 (Kvapil 230, O.Ženatý 223 - Pěnička 169). 5.H liga: Ronal Jičín - Vědunka tým 727:615 (Bartoníček 210 - Krouza 178), Truhlíci Veliš - Rapa dog 678:610 (Petr Janda 201 - Aleš Kosejk 190), ČD Semily - SPŠ Jičín B 680:623 (Bém 213 - Šmejc 195).

(fk)

Další zápasy HC Jičín

Starší žáci: HC Hronov - HC Jičín 0:8 (0:1,0:3,0:4) Branky Jičína: 4x Vaníček, 3x Štěp, 1x Sedláček, as. 3x Štěp, 1x Vaníček, Sedláček, Bušek a Kvapil. HC Třebechovice - HC Jičín 2:6 (0:2,1:1,1:3) Branky Jičína: 3x Štěp, 2x Vaníček, 1x Bušek, as. 2x Vaníček, 1x Štěp, Plesar a Maštalíř. HC Lomnice - HC Jičín 2:6 (0:4,0:1,2:1) Branky Jičína: 2x Vaníček a Vít, 1x Štěp a Bušek, as. 1x Plesar a Bernard.

Mladší žáci: HC Třebechovice - HC Jičín 0:10 (0:3,0:1,0:6) Branky Jičína: 6x O.Mizera, 2x Novotný, 1x Gottvald a Švarc, as. 3x Novotný, 2x Gottvald, Abel a Matějka, 1x O.Mizera a Lukáč. HC Lomnice - HC Jičín 2:0 (1:0,0:0,1:0).

Elévové: BK Nová Paka - HC Jičín 1:1 (1:0,0:0,0:1) Jičín vyrovnal až při power-play. Branku dával Mácha, přihrával Kudrnáč. HC Jičín - TJ Dvůr Králové 1:0 (0:0,1:0,0:0) Branku Jičína dával Mašek, přihrával Mácha.

Přípravka A: BK Nová Paka - HC Jičín 4:7 (0:2,2:1,0:2,2:2), HC Jičín - TJ Dvůr Králové 2:6 (0:0,0:2,2:1,0:3). Přípravka B: BK Nová Paka - HC Jičín 1:1 (0:1,1:0,0:0,0:0), HC Jičín - TJ Dvůr Králové 3:21 (1:3,1:6,0:6,1:6).

(vln)

Oblastní basketbalová soutěž

Nová Paka, Jičín - V průběhu oblastní basketbalové soutěže, která minulými zápasy vstoupila do své druhé poloviny, si zatím velmi dobře vedou obě rezervy Nové Paky a Jičína. Novopačtí po vítězství nad Novým Bydžovem jsou s osmi vítězstvími v těsném závěsu za vedoucím týmem z Náchoda, jičínští basketbalisté mají o zápas méně a jsou zatím s výborným skórem pouze o jedno místo a dva body za novopackými sokoly.

Zítra hostí pačtí basketbalisté celek Přelouče a v neděli tým pardubických sokolů. Jičínští basketbalisté mají v sobotu volno, protože tým Skutče, se kterým podle původního rozlosování měla jičínská záloha hrát, odstoupil ze soutěže. V neděli hostí basketbalisty z konce tabulky, zálohu Chrudimi.

Utkání posledního dvoukola: Pardubice - Přelouč 77:80, Dobruška - Náchod 74:70, Holice - Týniště 66:75, Nová Paka B - Nový Bydžov 96:80, Jičín - Turnov 94:71.

Zápas sehrají již dnes

Nová Paka - Šest studentek novopacké ISŠ sehraje dnes ve 12 hod. v hale textilní průmyslovky v Ústí n/0 odvetný zápas druhého kola školní basketbalové ligy proti týmu ústeckých gymnazistek. Toto druhé kolo je zároveň finálem regionu. Novopacký celek bude, podobně jako v prvém utkání v Nové Pace, kdy zvítězil 88:46, postrádat Pavlu Kalendovou. Kádr novopackého družstva tvoří tři druholigové hráčky novopackého Sokola - Petra Kalendová, Lucie Fejfarová a Jana Purtíková. Dále k utkání nastoupí bývalá extraligová dorostenka Markéta Šírová a další dvě hráčky Iva Herbrychová a Petra Křečková.

(bas)

Oddílové přebory

Jičín - Oddílové přebory kuželkářů absolvovaly také mládežnické kategorie SKK Jičín. Mezi dorostenkami se dle předpokladů radovala z prvenství Romana Mlejnková po velmi pěkném výkonu 783 kuželek. O další místa byl sveden dramatický souboj, ve kterém se hráčky na druhém až čtvrtém místě srovnaly do pouhých 6 kuželek. Velkým zklamáním byly výkony dorostenců, když jen první Lukáš Urbaník těsně překonal hranici 700 poražených kuželek. Mezi žákyněmi se z favorizované dvojice Tomášková - Slavíková radovala z vítězství prvně jmenovaná a mezi žáky dominoval Tadeáš Pitthard.

Dorostenci - 2x100 hs: 1. Lukáš Urbaník (706), 2. František Oborník (696), 3. Zdeněk Exnar (693). Žáci - 2x60 hs: 1. Tadeáš Pitthard (435), Zdeněk Urbaník (402), 3. Jaroslav Kazda (397). Dorostenky - 2x100 hs: 1. Romana Mlejnková (783), 2. Martina Tomášková (747), 3. Petra Abelová (745). Žákyně - 2x60 hs: 1. Lenka Tomášková (454), 2. Lucie Slavíková (420), 3. Iva Bednaříková (267).

(jk)

Mistrovství Evropy v pozemním hokeji

Jičín - Na halovém mistrovství Evropy juniorek v pozemním hokeji v Třeboni reprezentovala i jičínská Katka Kolumpková. Ta se dostala do výběru dvanácti hráček, které zastupovaly Českou republiku.

Děvčata České republiky již téměř sahala po bronzové medaili, ale v rozhodujícím zápase těsně prohrála, když rozhodující branku inkasovala pouhých sedm vteřin před koncem utkání. Konečné páté místo tak pro ně bylo velkým zklamáním. Konečné pořadí: 1. Litva, 2. Bělorusko, 3. Ukrajina, 4. Rakousko, 5. Česká republika, 6. Francie, 7. Rusko.

Kuželky: OP 1. třídy

Hráči Jičína si ve 13. kole připsali druhé prvenství v řadě. Utkání s Jiskrou Hylváty však bylo dramatické do posledních okamžiků, jelikož po čtyřech hráčích byl stav 4:4 a Jičín prohrával o 29 kuželek. Dotahováci však ukázali pevné nervy a utkání zvrátili ve prospěch domácích. Největší zásluhu na tom má Josef Vejvara, který porazil výborných 441 "dřev" a prosadil se tak do nejlepší šestky kola. Té dominuje famózních 480 Radka Holakovského, který se tak hlavní měrou podílel na porážce Hořic v Rychnově nad Kněžnou přes výborný výkon Jiskry 2525.

Rychnov n/K B - Jiskra Hořice 10:6 (2568-2525) M. Podzimek 428 - T. Langr 414, J. Šmejda 409 - Kroupa 439, J. Kubec 403 -J. Baier 409, M. Frydrych 420 - B. Fikar 414,, R. Holakovský 480 -J. Rynt 420, L. Pozůstal 428 - F. Kráčmar 429. Jičín B - Jiskra Hylváty 12:4 (2424-2380) J. Egrt 414 - P. Koblížek 396, Ji. Vejvara 398 -M. Brožek 420, J. Kapucián 380 - L. Jedlička 418, J. Čapek 382 - D. Polák 369, Jo. Vejvara 441 - P. Glac 389, L. Křivka 409 - Z. Dušek 388. Ostatní výsledky 13. kola: Česká Třebová B - TJ Červený Kostelec 14:2 (2534-2396), Sokol Rybník - Svitavy 10:6 (2500-2423), Trutnov - Pardubice 8:8 (2482-2450), Dvůr Králové - Jilemnice 12:4 (2361-2274).

Kuželky: OP 2. třídy

Prvním jarním kolem odstartoval také oblastní přebor druhé třídy. Březovice prohrály v dramatickém utkání ve Dvoře 4:12, ač vedly po 3 hráčích 4:2. V okresním derby podlehla rezerva hořické Jiskry Nové Pace po velmi slabém výkonu 2180 a zápas Milovic byl odložen. Milovice, Nová Paka a Březovice se v tabulce srovnaly od 7. do 9. místa se shodným ziskem 11 bodů.

Jiskra Hořice - Sokol Nová Paka 2:14 (2180-2249) F. Krčmář 358 - J. Weihrauch, B. Fikar 370 -J. Faifer 381, J. Langr 379 - J. Bajer 387, A. Dufková 363 - B. Bajer 386, A. Novák 353 - J. Antoš 369, T. Langr 357 -A. Rolf 376. Dvůr Králové B - Březovice 12:4 (2328-2281) J. Červinka 408 - V. Nekvapil 390, J. Weig 376 - J. Písecký 396, P. Weigl 378 - M. Anton 379, J. Němec 400 - M. Nálevka 377, M. Šulc 378 - M. Cupal 368, J. Vondráček 388 - Z. Fikar 371. Ostatní výsledky 12. kola: Poříčí B - Červený Kostelec B 13:3 (2476-2397), Rokytnice - Smiřice B 12:4 (2431-2320), Náchod C Náchod D 14:2 (2494-2431), Dvůr Králové B - Březovice 12:4 (2328-2281), Milovice - Trutnov B utkání odloženo.

Kuželky: OP 3. třídy

Vrchlabí B - Jičín D 16:0 (2549-2198) M. Polanský 422 - A. Řehořek 355, V. Šťastník 415 - M. Langr 400, M. Zívr 429 - V. Řeháček + P. Maška 325, P. Stránský 405 - I. Janko 335, Z. Maršík 436 - P. Strnad 394, R. Trýzna 442 - Z. Pitthard 389.

Trutnov E - Milovice B 12:4 (2341-2223) L. Němec 374 - L. Janák 415, O. Heincl 372 - M. Šanda 386, M. Kačer 418 - J. Ornst 362, V. Krulišová 389 -M. Muller 371, M. Vostřezová 413 - P. Jaroš 364, J. Kučera 375 - Mir. Včeliš 325. Jičín C - Nová Paka B 16:0 (2303-2080) M. Havlíček 374 - J. Novotný 364, J. Kolář 372 - J. Volšička 349, L. Urbaník 408 - J. Teimer 358, F. Oborník 381 - O. Knap 315, F. Čermák 382 - J. Bajer 330, R. Bureš 386 - P. Vávra 364. Ostatní výsledky 12. kola: Rokytnice B - Rokytnice C 12:4 (2282-2242), Jilemnice B - Jilemnice C 14:2 (2285-2119).

(jk)

Novopačtí hokejisté čtvrtí

HC Lomnice - BK Piv. Nová Paka 4:4 (1:1, 2:1, 1:2)

Nová Paka - Domácí se ujali 31. ledna ve čtrnácté minutě vedení po střele Chládka, která byla tečována ve skrumáži před Klikovou brankou. O chvíli později se těšili z vyrovnání hosté. Hlavní rozhodčí Vávra ovšem nepochopitelně branku neuznal pro údajné kopnutí nohou. Jeho rozhodnutí se hosté domáhali změnit, ale svůj verdikt nevzal zpět. Proto byl vzápětí přísnější na domácí. Nejprve vyloučil Chládka a vzápětí Chocholu. Hosté dvojnásobnou přesilovou hru využili střelou Karbana po ledě tři vteřiny před koncem úvodní části.

Druhá třetina zastihla hostující kolektiv v dobrém stylu. Z převahy vytěžil branku Kolovratník střelou ve 22. minutě. Dvě minuty před koncem třetiny vyrovnal Bláha a o necelou minutu později dostal lomnické do vedení přesnou střelou Pavlů. Tři minuty po přestávce vyrovnal ze skrumáže Herbst. O tři minuty později se hosté dostali do vedení zásluhou Kubálka, který tečoval Hodonského střelu. Pak měli velké příležitosti ke zvýšení vedení Kubálek, Kolovratník a Rychlovský, ale štěstí stálo na Jerieho straně. Posledních pět minut si hosté zkomplikovali Herbstovým držením, za které byl vyloučen. Svoji nedisciplinovaností rozložil mužstvo J. Křížek, který jel zbytečně k hlavnímu rozhodčímu jeho verdikt komentovat, za což byl vykázán ze hry. Domácí využili chvilkovou nekoncentrovanost hostujícího kolektivu k vyrovnání. Zařídil to Vágenknecht. Pak čaroval Klik. Rychlým přesunem chytil letící kotouč do prázdné branky lapačkou. Další střídání měli domácí podobnou šanci a Klik jim tuto příležitost také zlikvidoval. Z protiútoku hosté nedali a vzápětí nájezd Honzy Pavlů skončil na Klikově betonu. Branky BK: Chládek, Bláha, Pavlů, Vágenknecht - Karban, L. Kolovratník, Herbst, Kubálek, as. L. Kolovratník, Kubálek a Hodonský. Vyloučení: 7: 7 a 2 x 5+OK Langmajer /NP/ a Chochola/LO/. Využití: 1:2. Rozhodčí: Vávra - Srna, Vokřál. Diváků: 350. Sestava BK: Klik /Brendl/ - J. Křížek, Karban, Hodonský, P. Křížek - L. Kolovratník, Nedomlel, Vondrák - Langmajer, Herbst, Kubálek - Sucharda, Rychlovský, P. Šmika.

HC Hronov - BK Piv. Nová Paka 3:6 (2:0, 0:3, 1:3)

Utkání v Hronově začalo 4. února pro pivovarské opět nešťastně. První branku si dali vlastní. Nešťastnou tečí si kotouč srazil do branky obránce Hodonský již ve třetí minutě. Pět minut před přestávkou se domácí radovali podruhé. Branku dal Radek Obst. Od počátku druhé třetiny hosté svého soupeře neprodyšně uzavřeli v jeho pásmu. Obléhání Wittvarovy branky přineslo snížení až po šesti minutách. Langmajer zachytil ve vzduchu kotouč, který chtěl domácí obránce vyhodit ze své třetiny, a pohotově jej poslal za záda překvapeného brankáře. Pak hosté lehce zmírnili a domácí se konečně dostali na dostřel Klikovy branky. V půli utkání měli Novopačtí výhodu přesilové hry pěti ku třem, ale přes dobře sehranou přesilovku nedokázali kotouč dopravit do sítě. Vzápětí se naopak bránili také ve třech. Dokázali úspěšně vzdorovat. Po vyrovnání sil na ledové ploše se obránce Karban pustil do útoku a za soupeřovou brankou poslal kotouč na najíždějícího Nedomlela, který střelou mezi betony vyrovnal stav utkání. Dvě minuty před koncem druhé třetiny šel na trestnou lavici domácí hráč. Hostující Šmika v této přesilovce překonal domácího Wittvara a posunul své spoluhráče do vedení. Hosté měli v této části drtivou převahu. Poslali na domácího gólmana dvacet tři střel oproti šesti pokusům domácích. V poslední části domácí přidali, ale hosté z Nové Paky si převahu udrželi. V 46. minutě šel na dvě minuty odpočívat obránce Karban. Přesilové hře se čtveřice bránících hráčů s Klikovou podporou ubránila. Krátce po poslední výměně stran se domácí dopustili přestupků, za než je hlavní rozhodčí Vávra správně potrestal. Ovšem hosté nenacházeli recept na překonání výborného domácího gólmana. V 53. minutě zastavil domácí hráč unikajícího Herbsta nebezpečným seknutím. Za zranění obdržel pětiminutový trest. Přesilovku konečně využili hráči Nové Paky ke zvýšení vedení. Úspěšný byl Luboš Kolovratník, který hrál s velikou chutí na místě obránce. Tlak Nové Paky opět sílil. Spoustu šancí si hráči dál vytvářeli, ale střely Hodonského určené k tečování nenašly správného adresáta. Před brankou Wittvara se to vařilo, a tak domácí jen vyhazovali a bojovali. Další nebezpečný zákrok použil domácí Radek Obst na Luboše Kolovratníka. Hostující hráč si to nenechal líbit a za následnou rvačku poslal sudí oba hráče do kabin. Necelé tři minuty před koncem dostal Herbst ideální kotouč od Pavla Šmiky. Jeho střelu dokázal Wittvar ztlumit. Nejrychleji se orientoval u brankoviště Pavel Vondrák a pátou brankou pojistil Nové Pace vítězství. Sto vteřin před koncem utkání prohrál vhazování ve svém pásmu kapitán Rychlovský a okamžitá střela juniora Valáška skončila v růžku Klikovy branky. Tečka za utkáním se povedla Langmajerovi. Ve středním pásmu dostal kotouč od Vondráka. Oba jeli na jednoho domácího hráče. Langmajer akci zakončil sám bezchybným blafákem. Branky BK: Zd. Bašta, R. Obst, Valášek - Langmajer 2, Nedomlel, P. Šmika, L. Kolovratník a Vondrák, as. Karban 2, P. Křížek, Herbst, P. Šmika a Vondrák. Vyloučení: 6 a 2x 5+OK: 5 a 5+OK L. Kolovratník. Využití: 0:2. Rozhodčí: Vávra - Krulich, Vašata. Diváků: 200. Sestava BK: Klik /Brendl/ - Karban, P. Křížek, Hodonský, L. Kolovratník - Langmajer, Herbst, Sucharda - P. Šmika, Nedomlel, Vondrák - Rychlovský, Rejthárek.