Nové Noviny č. 6/0131. února 2001str. 12

Sokolky přivítají Liberec

Nová Paka - Zítra novopacké basketbalistky přivítají v prvém utkání nástavbové části druhé ligy celek Lokomotivy Liberec. Základní část druholigové soutěže skončila pro novopacké sokolky velmi dobře a chybělo jen málo a mohly se probojovat mezi šestici uchazečů o 1. basketbalovou ligu. Vzhledem k tomu, že prvé dva celky - Aritma Praha a Slovanka Praha - postoupily právě do finálové skupiny, vedou sokolky tabulku nástavbové části.

V utkáních základní části sokolky dvakrát přehrály hráčky Liberce. V Nové Pace liberecký tým poslaly domů se stovkou, když zvítězily 110:54. Vítězství 79:74 si odvezly i druhý den z Liberce. Tentokráte se odvetný zápas v Liberci hraje až po utkáních s dalšími soupeřkami, v sobotu 24. března.

V sobotním duelu bude sokolkám chybět stále nemocná Pavla Kalendová a vzhledem k utkáním v prvé lize i hostující Holubcová z Trutnova.

Výsledky posledního dvoukola: Aritma - Kompresory 73:65, Pardubice - Slovanka 55:72, Hradec Králové B - Nová Paka 72:80, Pardubice - Kompresory 76:82, Aritma - Slovanka 83:57, Stěžery - Nová Paka 64:57, Hradec Králové B a Stěžery - pro nemoc odloženo. Slovanka - Hradec Králové B 20:0 - skreč s jedním bodem pro Hradec Králové. Zbývají sehrát pro nemoc odložené zápasy: Hradec Králové B - Liberec, Stěžery - Liberec a Kompresory - Hradec Králové B.

HC Choceň - HC Jičín 7:5 (2:2,4:1,1:2)

Choceň - Nemocí oslabené mužstvo HC Jičín hrálo v neděli od 18 hodin další utkání o udržení v I.VčL v choceňské hale.

Domácí se čtyřmi pětkami začali tlakem a už ve 33. vteřině se ujali vedení, které jim však vydrželo pouze necelou minutu. D.Charypar po přihrávce od Peřiny a Švancara v necelé polovině druhé minuty vyrovnal. Tentýž hráč zužitkoval v polovině 9. minuty přesilovku a Jičín se ujal vedení 1:2. Bohužel toto jediné vedení se podařilo držet jen do poloviny čtrnácté minuty, kdy Skákalíka v brance Jičína překonali domácí podruhé. S tímto nerozhodným stavem se šlo poprvé do šaten. Ve druhé třetině domácí dvěma téměř slepenými góly (během 1,5 minuty) trochu poodskočili ve vedení. Jenže v začínající 33. minutě to byl opět D.Charypar, který z přihrávky Šoltyse svým třetím gólem v řadě snížil brankový rozdíl. Domácí však za 13 sekund opět zvýšili na rozdíl dvou gólů, a když v 37. minutě seděl na trestné lavici jičínský Hradec, využila toho Choceň ke vstřelení šesté branky. Další přesilovku využili domácí ve 43.minutě a bylo to 7:3. Tento stav vydržel až do 56. minuty, kdy v její polovině přidal svůj čtvrtý úspěch D.Charypar z přihrávky Surmy. Charypar také uzavřel účet celého utkání svojí pátou brankou, tentokrát z přihrávky Peřiny. David Charypar se tak svými pěti góly v řadě a v jednom utkání stal svým způsobem rekordmanem. Na dvě branky mu nahrával Peřina, po jedné přihrávce si připsali Šoltys, Surma a Švancar.

Fakta - Vyloučení: 8:12+1xOT (Švancar), využití 2:1. Rozhodčí: P.Blümel - M.Blümel, Užma. Sestava HC Jičín: Skákalík - Švancar, Valentin, Stříteský, Novotný, Kapoun, Pěnkava, Hradec, Šoltys, Peřina, D.Charypar, Surma, Dušek a Zezulka.

(mj)

Memoriál Vladislava Bosáka

Jičín - 1. ročníku Memoriálu Vladislava Bosáka se zúčastnilo na 60 fotbalistů starších 35 let. Vítězství získalo zaslouženě mužstvo Renta, které zvítězilo pětkrát a dvakrát remizovalo. Celkem získalo 17 bodů.

Mužstvo Renta nastoupilo v sestavě: Drusan, Chalupa, Matějka, Řezáč, Kovář, Jeník, Dufek, Filip a Šulc. Druhé místo patří Valdicím s 11 body. Stejný počet získala i Dlažba, ale ta skončila až na místě třetím, protože prohrála vzájemný zápas s Valdicemi. Další čtvrté místo s 9 body obsadila Sobotka, páté po vzájemném zápasu se Sobotkou s 9 body Rožďalovice a šesté místo Javůrkova Louka B se 7 body. Předposlední místo obsadila Javůrkova Louka A se 4 body a poslední se umístili hráči Milíčevse se 4 body. Nejlepšími střelci memoriálu se s pěti brankami stali Michal Kovář a Vladimír Švec.

(kol)

Plavecká škola v Jičíně otevírá

pro děti od 6 let

KURZ PLAVÁNÍ PRO ZAČÁTEČNÍKY

Kurzy budou probíhat v sobotu od 8.30 do 9.30 hodin. Zahájeny budou 24. března a ukončeny 2. června.

Cena za 10 lekcí je 450 Kč

Informace v recepci AQUA CENTRA Jičín

nebo na tel.: 0433/531 860

Sokolové přijeli bez vítězství

Nová Paka - Bez vítězství přijeli z minulého víkendu novopačtí sokolové ze dvou utkání basketbalového přeboru mužů. V sobotu si nedokázali poradit v Rychnově s tamní zálohou druholigového týmu a v neděli prohráli i v Ústí s osmým celkem tabulky. Sokolové v obou zápasech sice postrádali střelce Nádvorníka, který mohl ovlivnit výsledek nedělního zápasu, a v sobotu ještě Gottšteina, ale zvláště velmi špatným bráněním umožnili domácím basketbalistům nejen vítězství, ale i stovkové příděly ve svém koši.

BC Spartak Rychnov B - Sokol Nová Paka 117:90 (36:16,66:38,94:65)

Po vyrovnaném začátku utekli domácí šestnáctibodovou šňůrou sokolům za stavu 20:16 na 36:16. Ve druhé čtvrtině domácí basketbalisté ještě přidali dalších osm bodů rozdílu, čtyři body ve třetí a utkání bylo rozhodnuto. Sokolové sice v poslední části vyrovnali hru a snížili o dva body, ale na vysokém vítězství Rychnova to již nic nezměnilo. Střelecky se dokázal výrazněji prosadit dorostenec Sedlák, který se trefil třikrát za tři a měl tentokráte i velmi dobré trestné body. Body NP: Sedlák 29,3x3,11/8,5, Celjak 17,2x3,6/5,2, Jisl 13,8/3,0, Lukeš 13,1x3,2/2,2, Vondráček 10,8/6,4, Tomášek 4,0,2, Jirutka 2,2/0,5, Hrubý 2,2/0,5. Trestné hody 24/18:37/24, trojky 7:6, fauly 34:25. Utkání řídili Potoček a Teichman z Trutnova.

TJ Jiskra Ústí n/O - Sokol Nová Paka 108:95 (28:29,58:53,88:69)

Tentokráte se sokolové nenechali v úvodu domácími zaskočit jako v sobotním utkání a po vyrovnaných sedmi minutách, kdy na obou stranách koš střídal koš, dokázali dokonce v deváté minutě odskočit na 29:24. Bohužel místo dalšího brejku umožnili domácím opět snížit na pouhý bod. Třináctibodová šňůra domácích ve druhé čtvrtině, kdy v páté minutě blikal ukazatel 41:31 v jejich prospěch, prakticky rozhodla o výsledku utkání. Do poločasu se sice podařilo sokolům snížit rozdíl na pět bodů, který na začátku druhého poločasu zmenšili na pouhé tři (60:57), ale to bylo bohužel z jejich strany vše. Domácí opět odskočili nejprve na 69:61 a za další minutu na 75:62 a o výsledku bylo prakticky rozhodnuto, zvláště když oba týmy opouštěly palubovku na konci třetí desetiminutovky za stavu 88:69. Tuto čtvrtinu prohráli sokolové 30:16 a bohužel devatenáctibodové manko, i přes zlepšený výkon v závěrečné části, se jim již nepodařilo zlikvidovat.

Ve střelecké pohodě byl celý zápas Libor Lukeš, který nasázel do koše soupeřů celkem jedenáct trojek, ke kterým přidal ještě další dva body z trestných hodů a tři dvojky, dalších pětadvacet bodů zaznamenal Sedlák. Body NP: Lukeš 41,1x3,3/2,5, Sedlák 25,9/5,4, Jisl 10,1x3,6/3,1, Celjak 9,2/1,2, Gottštein 4,2/0,3, Jirutka 2,2/0,3, Vondráček 2,0,2, Hrubý 2,0,0, Tomášek 0,0,3. Trestné hody 18/8:24/11, trojky 7:12, fauly 20:23. Rozhodčí Pumr a Pára z Hradce Králové.

(bas)

Naše týmy úspěšné

V oblastním přeboru volejbalistů "povinně" porazily Hořice poslední Broumov 3:1 a 3:1. Dřevěnice hrála v Rychnově - první zápas vyhrála 3:2, v odvetě podlehla 0:3. Další výsledky: VK Hradec Králové - Jaroměř 3:0 a 3:0, Police - Slávie Hradec Králové B 3:0, Vrchlabí - Vamberk 3:2 a 3:1.

10.Broumov2432121:6727

V oblastním přeboru volejbalistek uhrál Jičín doma cenné body se silným Starým Městem Náchod, když zvítězil 3:2 a podlehl 0:3. Další výsledky: Červený Kostelec - Malšovice 3:1 a 3:1, Jilemnice - Trutnov 3:0 a 3:1, Hradec Králové A - Žacléř 3:0 a 3:1, Start Náchod - Pardubice A 0:3 a 0:3.

Oblastní topspiny

Divize muži: Jičín A - Turnov 10:7, St.Paka A - Tesla Pardubice 10:6, Staré Paka A - Hronov 6:10, Slavia Hr.Králové - Hronov 10:0, Slavia Hr.Králové - Tesla Pardubice 10:6, Loko Pardubice - Česká Třebová 10:3, Loko Pardubice - Sedlec 5:10, Linea Chrudim - Sedlec 8:10, Linea Chrudim - Česká Třebová 10:5.

10.Turnov101141:1175

Přebor muži: Valdice - Vrchlabí B 10:2, Jaroměř - Rtyně 10:3, Jaroměř - Hostinné 10:4, Sokol Hr.Králové B - Hostinné 3:10, Sokol Hr.Králové B - Rtyně 3:10, Semily - So Hr.Králové C 10:4, Semily - Voděrady 10:6, Turnov B - Voděrady 2:10, Turnov B - So Hr.Králové C 7:10.

10.Turnov B001338:1300

Soutěž muži: Jičín B - Bernartice 10:6, Jičín B - Vrchlabí C 10:1, Kopidlno - Vrchlabí C 10:8, Kopidlno - Bernartice 5:10, Hostinné B - St.Paka B 10:7, Hostinné B - Hořice 9:9, Úpice A - Hořice 10:7, Úpice A - St.Paka B 9:9, Turnov C - Úpice B 3:10, Turnov C - Dvůr Králové B 0:10, Jablonec - Dvůr Králové B 0:10, Jablonec - Úpice B 8:10.

USK CUP juniorů

Praha - Pražská sportovní hala Folimanka přivítala na již 10. ročníku USK CUPu juniorů v judu plejádu kvalitních českých závodníků, ale startovalo zde i reprezentační družstvo Slovenska a další klubové celky ze Slovenska a Švýcarska. Ze tří jičínských závodníků (další nestartovali pro nemoc či zranění) se nepodařilo žádnému probojovat do bojů o medaile, když skončili v opravách.

Výsledky závodníků SKP JUDO Jičín: 60 kg - 17. Jaroslav Aim, 66 kg - 9. Tomáš Németh, 81 kg - 13. Petr Chlada.

(ps)

Nábor do juda

Jičín - Chcete získat důvěru ve vlastní síly? Pak právě pro vás pořádá oddíl SKP JUDO Jičín po celý únor nábor nových členů. Hlásit se mohou chlapci i děvčata ve věku 7 - 14 let každé úterý a čtvrtek od 15.00 do 16.30 hodin ve Sportovním areálu v tělocvičně juda, kdy probíhají tréninky nováčků.

(ps)

Házenkáři doma prohráli

AGS HBC Jičín - SHK Louny-Litvínov 22:23 (9:12)

Jičín - V dalším utkání prvoligové soutěže přivítali házenkáři Jičína celek ze spodních pater tabulky, SHK Louny-Litvínov. Jičínští měli v týdnu problémy s chřipkovým onemocněním několika hráčů, proto jim byl odložen středeční duel v Ostravě. Nemoc vyřadila ze sobotního utkání Mareše, s teplotou hrál Štegl a se sebezapřením zranění Babák a Pustka. Přesto chtěli domácí odčinit prohru z minulého zápasu s Kostelcem na Hané a udržet se tak v kontaktu s vedoucí Kopřivnicí.

Úvod zápasu vyšel jednoznačně lépe hostům a v sedmé minutě byl stav 1:4. Poté se domácí dostali do tempa a brankami Kořínka a Štegla srovnali na 4:4. Soupeře to však v žádném případě do kolen nesrazilo a dál předváděl svou chytrou rozvážnou házenou. Jeho hráči čekali na chyby jičínské obrany a ty potom využívali k poměrně jednoduchému skórování, vedení hostů 6:8. Jičínští se začali viditelně trápit, hráli velmi nervózně, vyprodukovali velké množství technických chyb. Hosté svůj tlak zvýraznili osobní obranou na Štegla, který se do té doby jako jediný dokázal střelecky prosadit střelami z dálky. Do hry se tak musel zapojit zraněný Babák, který se snažil vytvářet střelecké možnosti pro Kořínka. Přestože se to dařilo, odcházeli domácí do kabin s tříbrankovým mankem 9:12.

První minuty druhého dějství si hosté stále udržovali dvou až tříbrankový náskok. Jičínští kormidelníci nasadili na nejnebezpečnějšího hráče Loun-Litvínova osobní obranu, později byli bráněni hned dva hostující házenkáři. Ve dvanácté minutě prohrávali domácí 13:16. Poté se blýskl několika bravurními zákroky brankář Řezáč, individuálně se dvakrát prosadil Babák, jednou Pustka a rázem bylo vyrovnáno, 16:16. Bohužel hosté odpověděli dvěma góly a opět našemu celku odskočili. Domácí se snažili, byla na nich vidět touha zvrátit vývoj utkání, ale jejich projev byl křečovitý a nervózní. Střelecký prapor Jičína držel v této fázi Kořínek, bohužel na jeho branky hosté dokázali vždy odpovědět, a tak vedli tři minuty před koncem 20:23. Jiskřičku naděje potom vykřesali Samec a Pustka, kteří snížili na rozdíl jediného gólu. Další branka už nepadla a na hostující straně mohla vypuknout obrovská radost. Domácí podali nejslabší výkon sezóny a zaslouženě odešli poraženi. Výborně zahrál pouze Kořínek a Řezáč, ve druhé půli se k nim přidali Babák a Pustka, to však na bojující tým nestačilo. V dalším utkání nastoupí Jičínští v sobotu 10. února od 17 hodin ve Dvoře Králové n/L.

Sestava a branky AGS HBC Jičín: Řezáč, Doman - Kořínek 10/3; Babák a Pustka po 4; Štegl a Samec po 2; Šulc; Kůta; Pokorný; Prachař; Pancner. Statistika utkání: Sedmičky: 4/3 - 5/4. Vyloučení: 3 - 6; ČK: 0 - 1. Rozhodčí: Zych, Dobiáš.