JIČÍN - MUDr. Josef Švanda, tel.: 0433/22 382.

NOVÁ PAKA - MUDr. Bicek, tel.: 0434/623 347.

HOŘICE - MUDr. Ilona Macáková, tel.:0435/621 910, 624 367.

Před odjezdem k lékaři si na jeho tel. nebo na tel. LSPP ověřte, zda si nevyměnil službu s kolegou.

Na 500 g krkovičky nebo bůčku - 1 svazek pórku, 1 svazek mrkve, 2 stroužky česneku, 4 lžíce oleje, 1 lžíci másla a 2 lžíce sojové omáčky.

Maso vaříme až změkne. Na kolečka nakrájený pórek dusíme rovněž do změknutí. V jiné nádobě na másle dusíme kolečka mrkve. Jemné kousky česneku dáme na malou chvíli osmažit. Uvařené maso nakrájíme na úzké plátky, které vhodíme do rozpáleného tuku a opékáme. Za stálého míchání přidáme sojovou omáčku (odškrabujeme od dna). Nakonec přidáme pórek, mrkev, česnek a vše dobře promícháme.

Dobrou chuť

Jičín bojuje o záchranu

HC Jičín - SK Třebechovice p/O 5:1 (1:1,0:0,4:0)

Jičín - Hokejisté Jičína vybojovali další dva důležité body pro záchranu v I.VčL. Na domácím ledě zvítězili nad mužstvem, které po třetí části soutěže bylo v čele tabulky.

Podobně jako v několika minulých utkáních, i v tomto se vedení ujal soupeř, i když tentokrát to bylo až v 10. minutě. Vyrovnání přišlo až ve dvacáté minutě utkání z hole uzdraveného Dušičky, kterému přihrával Hradec. Také druhá třetina měla nerozhodný průběh - tentokrát bez branek. Ve třetí části hry byl střelcem dalšího gólu v polovině 2. minuty této třetiny Šťastný z přihrávky Surmy. Za další dvě minuty přidal třetí gól Jičína po sólové akci od vlastní modré Dušička. Po několika vyloučených na obou stranách využil v 54. minutě jednu z přesilovek Šoltys po přihrávce Hradce. Gólovou bilanci tohoto důležitého utkání zakončil při hře čtyř proti čtyřem Novotný, který zužitkoval přihrávku Dušičky a Hradce. Tato branka padla do sítě Třebechovic 58 vteřin před koncem utkání.

Fakta - branky Jičína: 2x Dušička, 1x Šťastný, Šoltys a Novotný, as. 3x Hradec, 1x Surma a Dušička. Vyloučení 8:8, navíc Novotný (JC) OT a Netík (Tř) DT, využití 1:0, v oslabení 1:0. Rozhodčí: Stolín - Schánil, Kynčl. Sestava HC Jičín: Skákalík - Valentin, Stříteský, Novotný, Šťastný, Hradec, Dušička, Šoltys, Surma, Šír, Peřina, D.Charypar, Pěnkava, Fadrhonc, Zezulka a Dušek. V nedělním zápase (11.2.) podlehli jičínští hráči v Hlinsku 2:7. Hlinsko - HC Jičín 7:2 (3:0,2:1,2:1) Branky za Jičína dali Šoltys a Hradec.

OP dorosteneckých družstev

Pátým kolem pokračoval oblastní přebor dorostu na kuželně v Červeném Kostelci. Jičínské družstvo tentokráte podalo jen průměrný výkon a v turnaji obsadilo 3. místo. Zvítězilo Poříčí o jedinou kuželku před Vrchlabím a dostalo se tak do celkového vedení o jeden bod před Jičín.

8.TJ Jilemnice00

Pořadí družstev po 5. turnaji: 1. TJ Poříčí 35 b., 2. SKK Jičín B 34 b., 3. SKK Vrchlabí 33 b., 6. Jiskra Hořice 13 b.

(jk)

Novopackým hokejistům se dařilo

Nová Paka - Na utkání 7. února do Nové Paky se Polička dostavila v minimálním počtu a rozhodčí již před utkáním studovali pravidla, v jakém případě může dojít k předčasnému ukončení zápasu.

BK Pivovar Nová Paka - TJ Spartak Polička 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Domácí začali utkání ve velkém stylu. Hýřili pohybem a kombinacemi a vytvářeli si velké množství šancí, které se dařilo výbornému Poulovi většinou krýt. V jedenácté minutě udeřila první řada domácích. Langmajer z vlastního pásma předložil najíždějícímu Kubálkovi ve středu hřiště. Samostatný nájezd Kubálek k radosti domácích příznivců proměnil střelou po ledě. Z množství dalších šancí se podařila využít až příležitost střelci Kubálkovi v osmnácté minutě. Tentokrát dostal přihrávku v útočném pásmu od Herbsta a bez přípravy rozvlnil síťku za Poulem podruhé. V druhé třetině převaha domácích pokračovala, ale antihokej hostujícího celku na pohlednosti utkání nepřidal. Domácí se proti této hře velice špatně prosazovali. Ve 24. minutě dal třetí branku domácích Luboš Kolovratník a další branku přidal až tři vteřiny před závěrem této části Kubálek po přihrávce Luboše Kolovratníka. Poslední tečkou utkání byla v závěrečné třetině branka Langmajera. Branky BK: Kubálek 3, L. Kolovratník, Langmajer, as. Langmajer, Herbst, Nedomlel a L. Kolovratník - Chmel. Vyloučení: 2: 9, využití: 0: 0, oslabení: 0: 0. Rozhodčí: Stránský - Vízek, Kubišta. Diváků: 250. Střely: 43:9.

HC Stadion Nový Bydžov - BK Pivovar Nová Paka 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)

K utkání do Nového Bydžova přijeli novopačtí hokejisté v prořídlé sestavě. Domácí hokejisté nastoupili mimo brankáře Bělouška kompletní.

První třetina přinesla líbivý kombinační hokej s jedním vyloučeným hráčem na straně domácích. Skóre utkání otevřel až v samém úvodu druhé třetiny domácí Horák s pomocí nešťastné teče obránce Hodonského. O čtyři minuty později se nejlepší řada hostí dostala do kombinačního protiútoku. Za přispění Kubálka a Langmajera se dostal kotouč k brankovišti. Do odkryté branky dorazil kotouč Herbst. Mírně aktivnější domácí získali drtivou převahu sedm minut před koncem třetiny. Nejprve byl vyloučen Karban. O chvíli později, když se v oslabení dostala Nová Paka do slibného protiútoku, byl sražen Langmajer. Jeho spoluhráč Herbst získal kotouč a ve zmatku před brankářem si vytvořil nadějnou příležitost, kterou se štěstím domácí Kycelt zneškodnil. Rozzloben na Langmajerovo sražení ovšem reagoval posunutím branky, za což obdržel dvouminutový trest. Za protest si vysloužil navíc osobní trest. O minutku později ve 35. minutě skončil kotouč odražený od mantinelu na Klikově brance. Hra ovšem nebyla přerušena a hráči dostali možnost o kotouč bojovat. V nastalém závaru bylo posouzeno počínání Luboše Kolovratníka dvojitým menším trestem, ke kterému mu bylo naloženo dalších deset minut za řečnění. Nová Paka se bránila již jednu minutu ve třech a byla odsouzena k jejímu dalšímu pokračování. Úporná snaha domácího kolektivu o dosažení branky nevedla stále k cíli. Třetina skončila za nerozhodného stavu. Hosté se dokázali o přestávce uklidnit a dostali za úkol si rozhodčích v žádném případě nevšímat. Ovšem spoluhráčům Herbstovi a Kolovratníkovi běžely dál osobní tresty. Hosté hráli pouze se třemi obránci. Přesto se dokázali ubránit a dokonce, ještě když seděli oba potrestaní na trestné lavici, vstřelili druhou branku. Kubálek bez přípravy poslal kotouč za záda Kycelta. Asistoval mu Rejthárek. Domácí vyrovnali ve 47. minutě. V závaru před brankou se nejlépe a nejrychleji orientoval hostující Štrégl, který kotouč vyražený Klikem po střele Jiřího Čížka zasunul za bezmocného brankáře. Do půlení poslední části se nic na skóre nezměnilo. Nová Paka od této chvíle kompletní začala svého soupeře konečně přehrávat. Z výborné hry své řady těžil Kubálek. Herbstovu přesně načasovanou přihrávku poslal nekompromisně potřetí do bydžovské sítě. Necelých šest minut před koncem utkání vyhrál vhazování v útočném pásmu Rychlovský. Kotouč se dostal k Pavlu Šmikovi. Okamžitá střela z mezikruhů dostala pivovarské do dvoubrankového náskoku. Domácí se zoufale snažili snížit, ale dobře bránící Nová Paka si branku nenechala dát. Naopak hrozila rychlými protiútoky. Kubálek z nájezdu trefil pouze tyč. Dvě minuty před koncem si domácí vybrali oddechový čas a odvolali brankáře. Kubálek střelou z vlastního pásma netrefil opuštěnou branku. Hosté využili svůj oddechový čas ke zklidnění a dovedli utkání do překvapivého, ale zaslouženého vítězství.

Branky BK: Horák, Štrégl, as. J. Čížek 2 - Kubálek 2, Herbst, P. Šmika, as. Hersbt, Langmajer, Rejthárek a Rychlovský. Vyloučení: 3: 6 a 2x OT L. Kolovratník a Herbst /oba NP/. Využití: 0:0. Rozhodčí: Kejzral st. - Rozsypal, Kejzral ml. Diváků: 450. Sestava BK: Klik /Tomeš/ - L. Kolovratník, Hodonský, P. Křížek, Karban - Langmajer, Herbst, Kubálek - Šmika, Sucharda, Rychlovský /35'Rejthárek/.

(bš)

JIČÍN: Víkendový program na kuželně

Pátek (16.2.) Oblastní přebor - 3. třída: Jičín D - Jilemnice B (17. hod.). Sobota (17.2.) 3. liga mužů: Jičín - Ústí nad Labem (9 hod.), 3. liga ženy: Jičín A - Pardubice B (14 hod.), Jičín B - Bohušovice.

(jk)

Kuželky: OP 1. třídy

Jičínské béčko prodloužilo svou vítěznou sérii a v tabulce se posunulo po třech jarních výhrách již na čtvrtou příčku. Do té doby třetí celek tabulky Loko Č. Třebová, jejíž hráči při dvou utkáních venku překonali hranici 2500 shozených kuželek, v Jičíně zcela vyhořel. Domácí družstvo zahrálo velmi dobře (2451) a nadělilo soupeři "kanára". Nejlepším hráčem utkání byl opět Josef Vejvara, který se probojoval i do sestavy kola a potvrdil tak svoji výbornou jarní formu. Velice důležité utkání v boji o udržení sehrála také hořická Jiskra. Její hráči nedali soupeři šanci a porazili Dvůr Králové vysoko 14:2 o 162 dřev.

SKK Jičín B - Loko Česká Třebová B 16:0 (2451-2257) R. Bureš 412 - A. Grepl 390, J. Vejvara 427 - D. Hýbl 359, J. Kapucián 394 - P. Sedlák 356, J. Čapek 389 - J. Fiurášek 384, J. Vejvara 416 - J. John 380, L. Křivka 413 - J. Hetych st. 388.

Jiskra Hořice - TJ Dvůr Králové n/L 14:2 (2316-2154) Z. Měkota 394 - J. Červinka 382, J. Kroupa 353 - J. Němec 372, J. Rynt 390 - J. Komárek 365, T. Langr 401 - R. Červinka 353, F. Kráčmar 376 - O. Kudrnáč 370, H. Baier 402 - P. Krebs + F. Červinka 312.

Ostatní výsledky 14. kola: Jiskra Hylváty - Start Rychnov n/K B 4:12 (2425-2428), TJ Jilemnice - Lokomotiva Trutnov 12:4 (2427-2338), Tesla Pardubice - Sokol Rybník 15:1 (2537-2457), SKSC Svitavy - TJ Červený Kostelec 12:4 (2324-2309).

(jk)

Kuželky: OP 2. třídy

Obrovské drama sehrálo družstvo Milovic v Č. Kostelci proti tamní rezervě. Po třech hráčích vedlo již 6:0 a o 42 kuželek. Domácí pak mohutně stahovali, ale hosté dokázali cennou výhru uhájit, a to o pouhé dvě kuželky. Bodík za remízu si přivezla také záloha Hořic ze Smiřic, když po tuhém boji dokonce na číslo o 6 dřev svého soupeře přehrála. Naopak se nevedlo Březovicím a Nové Pace, která překvapivě podlehla předposlednímu Poříčí.

TJ Červený Kostelec B - TJ Milovice 6:10 (2426-2428) P. Janko 408 - T. Fuchs 430, M. Mýl 389 - V. Souček 405, J. Bartoš 377 - J. Nosek 381, H. Zelinková 399 - J. Nosek 386, Stehlík 416 - V. Hruška 412, J. Kašpar 437 - R. Dušek 414.

Honerclub Březovice - SKK Primátor Náchod C 4:12 (2405-2459) Z. Fikar 395 - M. Etrych 421, J. Nekvapil 390 - J. Rejzek + A. Martinec 378, M. Cupal 414 - Z. Lakomý 416, M. Anton 419 - M. Voleský 409, V. Nekvapil 384 - A. Baďura 420, L. Buček 403 - P. Trudič 415.

KK Zálabák Smiřice B - Jiskra Hořice B 8:8 (2284-2290) A. Černilovský 410 - T. Langr 393, P. Tobiška 376 - A. Dufková 410, D. Hanzlíček 385 - B. Fikar 359, J. Hažva 401 - J. Langr 376, J. Holeček 356 - O. Padevět 351, M. Hažva 356 - F. Kráčmar 401.

Sokol Nová Paka - TJ Poříčí B 6:10 (2246-2287) J. Faifer 376 - Hampl 388, B. Bajer 396 - M. Kužel 387, J. Bajer 353 - T. Ryšavý 396, J. Weihrauch 373 - K. Havelka 371, A. Rolf 380 - A. Jakubčík 383, J. Antoš 368 - B. Gnol 362.

Ostatní výsledky 13. kola: Lokomotiva Trutnov B - TJ Dvůr Králové B 14:2 (2435-2312), SKK Primátor Náchod D - Spartak Rokytnice 12:4 (2462-2423).

(jk)

Kuželky: OP 3. třídy

SKK Jičín D - SKK Jičín C 4:12 (2195-2362) P. Maška 351 -J. Kolář 397, A. Řehořek 307 - J. Novák 364, P. Strnad 384 - L. Urbaník 377, Z. Pitthard 398 - F. Oborník 383, M. Langr 378 - R. Bureš 443, P. Bulíček 377 - F. Čermák. Sokol Nová Paka - TJ Jilemnice B 6:10 (2116-2185) J. Novotný 370 - H. Vrabcová 362, P. Beyr 352 - L. Vrabec 382, J. Erlebach 311 - J. Král 346, O. Knap 348 - K. Nožičková 377, J. Teimer 365 - M. Voksy 363, P. Vávra 370 - J. Janoušek 355. Spartak Rokytnice C - HC Březovice B 8:8 (2134-2094) S. Trepera st. 365 - N. Bretová 383, E. Novotná 372 - J. Kotrbáčková 292, L. Stejskalová 350 - J. Kulhánek 356, R. Breuerová 328 - J. Písecký 392, I. Šaldová 339 - P. Slavík 341, J. Vízek 380 - R. Zmítko 330. Ostatní výsledky 13. kola: Spartak Rokytnice B - TJ Jilemnice C 16:0 (2332-2062), TJ Milovice B - SKK Vrchlabí B - utkání nebylo dohráno pro poruchu automatů.

(jk)

Vynikl výkon Kalendové

Nová Paka - I bez hostující Holubcové a střelkyně Pavly Kalendové zvládly novopacké sokolky v prvém kole nástavbové části soupeřky z liberecké Lokomotivy a vyhrály rozdílem 28 bodů. Potvrdily tak roli favoritek nástavbové části své skupiny druhé basketbalové ligy.

Sokol Nová Paka - Lokomotiva Liberec 93:65 (30:18, 49:35, 74:49)

Sokolky hned v úvodu díky osobnímu presu po celém hřišti a rychlým protiútokem si zajistily šestnáctibodový náskok (24:18). Tento rozdíl zvláště ve třetí čtvrtině dokázaly postupně zvyšovat až do konce utkání. Z hostujících basketbalistek dělaly domácím hráčkám větší problémy Šišková a pivotmanka Matoušková. V dresu sokolek se dařilo Petře Kalendové, která hrála velmi uvolněně. Nejen že zatížila konto soupeřek dvaatřiceti body, ale dokázala svým spoluhráčkám připravit značné množství vyložených šancí. Střelecky a zvláště výbornými trestnými hody se na pivotu blýskla Eva Křížková. Celá lavička byla tentokráte plně zainteresována a všechny hráčky si zahrály přibližně stejnou dobu a podílely se na bodovém přísunu. Sokolky předčily své protihráčky zvláště větší vyrovnaností týmu, rychlostí a obranou. Vítězstvím zůstávají novopacké basketbalistky na prvém místě tabulky nástavbové části druhé basketbalové ligy.

Body NP: Kalendová 32, 4x3,0,4, Křížová 16, 6/6,2, Jislová 9, 2/1,4, Fejfarová 7, 4/1,2, Paurová 7,2/1,1, Čapková 6,0,1 Borůvková 6,0,2 Doubravská 4,0,4, Havlíková 4,0,3, Urbanová 2,0,1. Za Liberec nejvíce Šišková 25, Matoušková 18. Trestné hody 19/14: 25/17, trojky 4:0, fauly 24:18, pět osob. chyb 0:0.

Příští utkání sehrají sokolky 24. února doma s týmem Pardubic a o den později přivítají loňského prvoligového účastníka, pražské Kompresory.

(bas)

Prohra na domácí kuželně

Jičín - Jičínským kuželkářům se na domácí kuželně vůbec nedaří, pokračují ve svých nevýrazných výkonech a značně se přibližují ke skupině týmů ohrožených sestupem ze třetí ligy. V letošním roce totiž pravděpodobně sestoupí poslední čtyři mužstva.

SKK Jičín - KK Vysoké Mýto 2:14 (4826-4910) P. Louda 815 -V. Kašpar 827, J. Brumlich 805 - Beránek ml. 879, Z. Dymáček 795 - J. Nešický 811, P. Kříž + J. Egrt 791 - L. Beránek + J. Ledajaks 731, J. Soukup 795 -J. Hetych 833, V. Řehák 825 - L. Bartheldi 829. Ostatní výsledky 14. kola: Bižu Jablonec - Lokomotiva Ústí n. L. 12:4 (5022-4844), Hvězda Trnovany B - Start Rychnov n. Kn. 12:4 (5106:5067), SK Sokolnice - SKK Primátor Náchod 12:4 (4934-4834).