Nové Noviny č. 9/012. března 2001str. 14

Rekordní účast 109 lezců

Za účasti domácích lezců, ale i borců z celé republiky proběhl o víkendu v Jičíně přebor Českého ráje ve sportovním lezení.

Jičín - Na jičínské umělé stěně proběhl v sobotu přebor Českého ráje ve sportovním lezení. Závodu se zúčastnil rekordní počet 109 lezců v různých věkových kategoriích. Mezi muži zvítězil bez překvapení Marek Havlík startující za Horolezecký oddíl Sokol Lomnice nad Popelkou. Za domácí pořadatele z Lezeckého kroužku Prachov se nejlépe umístil Pavel Slouka, který skončil na pátém místě. Potěšily i výkony mladých horolezců z LK Prachov, a to jak v kategorii chlapců, tak děvčat. Mezi veterány si třetí místo vybojoval Jan Lachman.

Výsledky - Muži: 1. M. Havlík (HO Sokol Lomnice n. Pop.), 2. Radim Nosek (Liberec), 3. Kairat Rachmetov (Mladá Boleslav), 4. Michal Tichý (Liberec), 5. Pavel Slouka (LK Prachov), 6. David Šlambora (HO Hoření Paseky), 7. Miloslav Zedník (MLadá Boleslav), 8. Vladimír Svítek (Česká Lípa). Ženy: L. Hrozová (Děčín), 2. E. Karešová (Liberec), 3. L. Loudová (Liberec). Junioři: 1. M. Měřička (Český ráj). Juniorky: L. Hrozová (Děčín). Dívky do 12 let: 1. M. Gláserová (Liberec), 2. A. Pleskačová (LK Prachov). Chlapci do 12 let: 1. V. Lachman (LK Prachov). Děvčata do 10 let: 1. A. Hyvlová (LK Prachov), 2. A. Srbová (LK Prachov), 3. N. Hyvlová (LK Prachov). Chlapci do 10 let: 1. L. Tesař (Hejnice). Veteráni nad 40 let: 1. J. Kašpar (Hejnice), 3. J. Lachman (LK Prachov).

(red)

Béčko útočí na první pozici

Jičín - B tým BSK TJ Jičín odehrál minulou neděli hned dvě mistrovská utkání oblastní soutěže. Obě na hřištích soupeřů a domů se vrátil s plným bodovým ziskem. A protože dokázal vyhrát i na hřišti dosud vedoucích Holic, s největší pravděpodobností svého nedělního soupeře na špici tabulky vystřídá.

BVK Holice - BSK TJ Jičín B 71:82 (11:20,13:24,28:15,19:23) V dopoledním utkání začali jičínští hráči velmi dobře. V první čtvrtině povolili domácím pouze tři koše ze hry a dostali se tak do vedení. V pohodě začali i druhou čtvrtinu a svůj náskok postupně zvedli až na rozdíl dvaceti bodů. Tak trochu pocit sebeuspokojení je po přestávce přibrzdil a soupeř snížil během čtyř minut ze 44:24 na 48:38 a začal nepříjemně dotírat. Ještě štěstí, že se v této fázi střelecky chytil Pe.Kubálek, který svými trojkami držel soupeře v určitém odstupu. Před poslední částí byl náskok hostí už jen 59:52, ale šest bodů Maxy hned v úvodu další snahu domácích zmrazilo a v závěru si už Jičín své vítězství dokázal uhlídat. Fakta - body Jičína: Pe. Kubálek 22, Kopecký 16, O.Stěhulka 13, Maxa 12, Šindelář 11, Vošvrda 8. OCH 14:15, tr.hody 10/7:23/15, trojky 14:7.

SK Týniště n/O - BSK TJ Jičín B 51:97 (7:29,18:20,14:31,12:17) Hosté opět neponechali nic náhodě, když už si v první čtvrtině nahráli více jak dvacetibodový náskok a po celé utkání drželi taktovku pevně v rukách. Fakta - body Jičína: O.Stěhulka 21, Kopecký 14, Šindelář 13, J.Vízek 12, Pe.Šatný 11, Pe.Kubálek 8, Horyna 6, T.Horčičko a Řeháček po 4, Rejlek a Vošvrda po 2. OCH 8:20, tr.hody 18/10:11/4, trojky 3/6.

(kk)

III. kuželkářská liga žen

Jičín - V plném proudu je již také jarní část 3. kuželkářské ligy žen. Úvod soutěže byl poznamenán několika nesehranými a odloženými zápasy, jimž se nevyhnula ani družstva SKK Jičín.

O čtrnáct dnů déle se odehrálo klubové derby mezi áčkem a béčkem. Kdo se však přišel podívat, neprohloupil. Všechna děvčata podala výborné výkony. V béčku překvapila mladičká Lenka Hrdinová (398) a velmi dobrý standard předvedla jak její sestra Martina, tak další Martina v sestavě - Břicháčková. Přesto odešlo B družstvo krutě poraženo 10:0, neboť všechny hráčky áčka překonaly hranici 400 bodů, což jistě zaslouží obdiv. Na vítěznou notu naladěný A tým si v dalších kolech hladce poradil jak s Bohušovicemi venku, tak s rezervou Pardubic doma. Obě utkání skončila v poměru 8:2. Béčko smolně podlehlo v Neratovicích, kdy po třech hráčkách vedlo o 2 kuželky a 4:2 (R.Mlejnková 419). Jenže domácí Kozáková zahrála výborných 418 a když se tentokrát příliš nedařilo Martině Břicháčkové, radoval se nakonec z výhry 6:4 domácí kolektiv. Chuť si hráčky napravily hned v dalším utkání na těžké dvoudráze v Bohušovicích, kde domácím uštědřily kanára.

Ve 13. kole nezahrálo béčko v Kolíně špatně, ale domácím se mimořádně dařilo, a tak děvčata podlehla 2:8. Nejlepší hráčka Jičína, Martina Břicháčková, porazila výborných 427 kuželek a po čtvrté se probojovala do sestavy kola. Více však mrzí těsná prohra áčka v boji o druhé místo v tabulce na pražské Konstruktivě. Domácí hráčky rozhodně nezářily, ale v nervy drásajícím závěru se štěstí přiklonilo na jejich stranu a vyhrály o 15. kuželek. Kdyby v závěrečné dvojici porazila Marie Kolářová svou soupeřku (scházelo pouhých 7 "dřev"), mohly by se ženy Jičína radovat z výhry i při nižším počtu shozených kuželek. Ale kdyby ve sportu neplatí.

Výsledky Jičína - dohrávka 10. kola: SKK Jičín B - SKK Jičín A 0:10 (1542-1646). 11.kolo: Neratovice B - SKK Jičín B 6:4 (1626-1589), SKK Bohušovice n/O - SKK Jičín A 2:8 (1372-1478). 12.kolo: SKK Bohušovice n/O - SKK Jičín B 0:10 (1339-1475), SKK Jičín A - Tesla Pardubice B 8:2 (1491-1314). 13.kolo: Sokol Kolín - SKK Jičín B 8:2 (1636-1575), Konstruktiva Praha B - SKK Jičín A 6:4 (1551-1536).

Po 13.kole je družstvo SKK Jičín A na 3. místě (16 bodů) a SKK Jičín B na 5. místě (14).

(jk)

Nábor do juda

Jičín - Vzhledem k chřipkovým prázdninám bude nábor nových členů SKP JUDO Jičín probíhat ještě 6. a 8. března (vždy od 15.00 hodin) v jičínském SA v tělocvičně juda. Přihlásit se mohou chlapci i děvčata ve věku 7 - 14 let.

(ps)

Pod vysokou sítí

Oblastní přebor volejbalistů: Police n/M - Dřevěnice 3:2 a 0:3, Rychnov - Hořice 2:3 a 3:0, Slávie Hr.Králové B - VK Hradec Králové 1:3 a 0:3, Jaroměř - Vamberk 0:3 a 0:3, Vrchlabí - Broumov 3:1 a 3:0.

10.Broumov3032723:8531

Oblastní přebor volejbalistek: Jičín A - Malšovice 3:0 a 3:2, Staré Město - Trutnov 3:0 a 3:1, Červený Kostelec - Žacléř 1:3 a 3:1, Jilemnice - Pardubice A 3:1 a 3:1, Slávie Hr.Králové A - Start Náchod 3:0 a 3:0.

Divizní šachy

Výsledky 9. kola mužských družstev: Bižu Jablonec A - Lomnice A 4,5:3,5, Loko Liberec - Dvůr Králové B 1,5:6,5, Trutnov B - Jičín A 3,5:4,5, Ateso Jablonec B - Nová Paka A 4,5:3,5, Desko Liberec B - Tanvald A 4,5:3,5, Dvůr Králové A - Hořice A 4:4.

Výhra kuželkářů

Jirkov - Ve velice důležitém utkání s prvoligovou rezervou Jirkova zvítězili ve třetí kuželkářské lize hráči SKK Jičín na severu Čech 10:6. Po nevydařeném úvodu jarní části si připsali druhé vítězství v řadě a v tabulce se posunuli na 7. místo. Nejlepším hráčem byl opět Jaroslav Soukup, když porazil výborných 892 kuželek. Na jedné z drah předvedl super výkon 267 - 161 do plných a k tomu 106 dorážky. V příštím utkání, v sobotu 3. března od 9.00 hodin, družstvo hostí tradičního východočeského rivala Rychnov nad Kněžnou.

Výsledky dalších zápasů 17.kola: SK Solnice - KK Sadská 4:12 (4819-4875), SKK Primátor Náchod - Hvězda Trnovany B 14:2 (5178-5024), Lokomotiva Liberec - Bižu Jablonec n/N 10:6 (5310-5287), Akuma Mladá Boleslav - KK Vysoké Mýto 12:4 (5099-4997), Start Rychnov n/K - Lokomotiva Ústí n/L 16:0 (5078-4804).

(jk)

Jičín na závěr vyhrál

HC Jičín - HC Litomyšl 8:5 (3:2,2:0,3:3)

Jičín - Více než 260 diváků se přišlo podívat na poslední utkání mužů HC Jičín v této sezoně. Viděli vítězství, slušnou hru na obou stranách a pohledné hokejové akce. Pět z nich si odneslo i zajímavé ceny z tomboly, které věnovalo klempířství pana Kendíka a galanterie Chramostovi.

Jičínští dali vedoucí gól na začátku 3. minuty. Jeho autorem byl D.Charypar z přihrávky Peřiny a Bretla. Hosté, kteří jsou v popředí tabulky, vyrovnali po pěti minutách. Po dalších čtyřech minutách se zásluhou Pěnkavy domácí opět ujali vedení, přihrával Peřina. Toto vedení vydrželo jen necelé dvě minuty a bylo opět vyrovnáno. Třetí branku Jičína vsítil na začátku 16. minuty Bretl z přihrávky D.Charypara. Tento stav se do konce třetiny nezměnil. Na začátku 28. minuty skóroval opět D.Charypar z nádherné přihrávky Pěnkavy. Ten za necelé dvě minuty přidal pátý gól, když zužitkoval přihrávku Bretla. Hosté v této třetině neskórovali, a tak se šlo podruhé do šaten za stavu 5:2 pro domácí. Až v začínající 43. minutě hosté snížili. Odpovědí byla v polovině 47. minuty šestá branka Jičína z hole D.Charypara po přihrávce Bretla. Hosté se ale nevzdávali a za další minutu opět snížili a 51. minutě přidali i pátý gól a rázem Jičín vedl jen o jednu branku. Domácí ale tento zápas hráli v poklidu a v polovině 53. minuty to byl Pěnkava, který opět po pěkné akci a přihrávce od Surmy a Hradce dal sedmou branku. Tečku za celým utkáním udělal pouhou jednu vteřinu před závěrečnou sirénou D.Charypar, nejlepší střelec jak tohoto utkání, tak celé sezony. Sám nastřílel soupeřům 22 gólů, z toho 14 v bojích o záchranu.

Fakta - branky Jičína: 4x D.Charypar, 3x Pěnkava a 1x Bretl, as. 3x Bretl, 2x Peřina, 1x D.Charypar, Pěnkava a Hradec. Vyloučení 1:1 bez využití. Rozhodčí: Stránský - Sehnoutka a Kubišta. Sestava HC Jičín: Skákalík - Novotný, Šťastný, Peřina, Stříteský, Pěnkava, Hradec, Bretl, Surma, Dušek, Zezulka, D.Charypar, Šoltys a Fadrhonc.