HOŘICE - PO až PÁ od 15.30 h. do 7.00 h. SO od 7.00 h. až PO do 7.00 h. v Městské nemocnici, tel. 0435/623 611.

JIČÍN - MUDr. Vilém Hofman, Libáň, tel.: 0433/561 265.

NOVÁ PAKA - MUDr. Alena Havlatová, tel.: 0434/693 205.

HOŘICE - MUDr. Jaroslav Šabata, tel.: 0435/693 497, 621 680.

Před odjezdem k lékaři si na jeho tel. nebo na tel. LSPP ověřte, zda si nevyměnil službu s kolegou.

Na 500 g vepřového bůčku, 250 g paprikové klobásy, 150 g uzené slaniny bez kůže, 350 g vepřových odřezků, 130 g oleje, 500 g naloženého zelí, 1 000 g čerstvého zelí, 80 g cibule, 5 g česneku, 25 g soli, 10 g mleté papriky, 2 g mletého černého koření, 0,5 g majoránky, 2 vejce, 250 g smetany, 30 g hladké mouky a 30 g cukru.

Umytý vepřový bůček osolíme, potřeme česnekem a opečeme. Vepřové odřezky umyjeme, umeleme, přimícháme uvařenou rýži, okořeníme, osolíme, přidáme vejce a důkladně promícháme. Připravenou směsí plníme spařené zelné listy. Zpěníme cibuli a mletou papriku, přidáme naložené zelí a podusíme. Do této směsi položíme plněné zelné listy a dusíme do měkka. Podušené plněné listy vyndáme, šťávu vydusíme na tuk, zaprášíme moukou, zalijeme vodou a důkladně povaříme. Podáváme na teplém talíři, obložíme dušeným zelím, plátkem opečené klobásy, slaniny a zalité smetanou.

Dobrou chuť

Basketbalisté porušili tradici

Jičín - Celou sezonu třetiligoví jičínští basketbalisté vozili z dvojzápasů na hřištích soupeřů minimálně jedno vítězství. V tom posledním však tradici porušili, i když k bodovému zisku měli i tentokrát hodně blízko. Navíc Jičín postrádal O.Stěhulku a M.Banýra.

BC Sokol Nikol Chrudim - BSK TJ Jičín 95:78 (26:20,49:39,69:61) Sokolům šlo v obou víkendových zápasech o vše. Měli totiž na svém kontě osm porážek, a protože poslední tři utkání budou hrát na hřištích hodně silných soupeřů, museli tentokrát vyhrát, aby závěr odehráli v klidu. Jejich očekávaný nápor však hned v úvodu zmrazil střeleckou exhibicí jičínský Novák, který během pěti minut stačil nastřílet 17 bodů a zajistil svému týmu slušný náskok (11:19). Pak si ho však začali sokolové více všímat, a když se nedařilo dalším Jičínským, dokázali šestnáctibodovou šňůrou vývoj zápasu otočit. I ve druhé čtvrtině se Jičín hodně trápil a pod oběma koši citelně chyběli O.Stěhulka a M.Banýr. V 16. minutě to již bylo 43:27 pro Chrudim. V závěru poločasu se střelecky chytili Šatný a T.Banýr a rozdíl už nebyl tak velký. I po přestávce byl Jičín aktivnější a ve 26. minutě to bylo už jen 59:57 pro domácí, ale nedůslednost Jičínských v obraně umožnila soupeři opět "ujet". Poslední čtvrtina byla dost dramatická. Ve 34. minutě Jičín znovu stáhl na 76:73, ale snaha hrát individuálně a zmatená střelba bez doskakujících podkošových hráčů byla vodou na mlýn domácích. Těm pomohla jejich větší pohyblivost a fakt, že v posledních minutách měli patnáctkrát výhodu trestných hodů a ty byly jejich silnou zbraní. Chrudim nakonec zaslouženě vyhrála, ale konečný výsledek neodpovídá skutečnému poměru sil.

Fakta - body Jičína: Novák 32 (8x3), T.Banýr a Brunclík po 10, D.Stěhulka 9, Urbánek 7, M.Šatný a Nádvorník po 5. OCH 23:25 (z Jičínských nedohráli D.Stěhulka a Nádvorník), tr.hody 28/21:18/9, trojky 8:11. Rozhodčí: Lébl a Znamínko.

BC Kolín - BSK TJ Jičín 88:87 (17:21,41:39,64:62) Střetnutí prvního týmu tabulky se třetím bylo po celých čtyřicet minut velice vyrovnané a divácky atraktivní. Domácí chtěli svým fanouškům dokázat, že jejich postup do vyšší soutěže je zasloužený a do utkání naskočili s elánem. Jičín dobře bránil, a tak jejich snahu, zápas co nejdříve rozhodnout, poněkud brzdil. V 6. minutě to bylo 12:5. Pak však jičínská dvojice Brunclík, Novák šňůrou dvanácti bodů otočila na 12:17 a od té chvíle to byla "houpačka" - každý se z vedení radoval jen chvilku. Pokus o "trhák" ve 26. minutě domácím vyšel jen částečně - Hanzlík 2x trefil trojku, koš ze hry přidal Šťastný a hrubka rozhodčích (uznali domácím koš po jasném přerušení driblinku - hrát přestali všichni hráči vyjma střelce), to v souhrnu znamenalo vedení Kolína 62:54. Do konce třetí čtvrtiny však Urbánek a dvěma trojkami Novák stáhli rozdíl na pouhý jeden koš. Drama pokračovalo i v závěrečné části a štěstí se v poslední půlminutě nakonec přiklonilo na stranu domácích. Byl to kvalitní zápas dvou vyrovnaných soupeřů, který nakonec rozhodl sporný koš.

Fakta - body Jičína: Novák 30 (7x3), Brunclík 16, T.Banýr a Nádvorník po 11, D.Stěhulka 7, Urbánek 6, Šindelář 4, Vik 2, M.Šatný 1. OCH 26:27, tr.hody 32/24:21/15, trojky 6:10. Rozhodčí: Brabec a Šilhavý.

Zbývající tři utkání (Vyšehrad, Bohnice, Dvůr Králové) hraje Jičín na domácí půdě, takže naděje na minimálně třetí místo ještě žije.

(kk)

Sokolky hrály s ligovým Trutnovem

Nová Paka - V přípravě na utkání play off si pozval třetí březnovou středu ligový Trutnov k utkání novopacké sokolky. Texlen Trutnov - Sokol Nová Paka 104:55 (29:13, 55:21, 72:35)

Ve 4.minutě sokolky sice prohrávaly pouze o bod 9:8, ale následná šňůra zajistila domácím basketbalistkám vedení 24:8. Domácí basketbalistky díky rychlým protiútokům a zvláště výbornou hrou podkošových hráček si zajistily konečné, téměř padesátibodové vítězství. Ze sokolek se s velmi dobrou obranou Texlenu dokázala vypořádat jediná Křížková na pivotu.

Body NP: Křížková 19, 4/3, 5, Holubcová 8, 2x3, 0, 0, Urbanová I. 6, 0, 0, Kalendová Petra 4, 0, 3, Paurová 4, 4/2, 1, Fejfarová 4, 0, 1, Jislová 4, 0, 2, Urbanová M. 4, 0, 0, Krauseová 2, 0, 1, Čapková 0, 0, 1. Za domácí nejvíce Jandová 23, 3/1, 4, Vápeníková 213/1, 2, Burgrová 13, 6/5, 0, Holubcová 9, 1x3, 0. Trestné hody 15/9: 8/5, trojky 2:2, fauly 12/14.

(bas)

Mladí jičínští judisté postoupili do finálové skupiny dorostenecké ligy

Hradec Králové - Druhé kolo základní části "B" skupiny dorostenecké ligy v judu se uskutečnilo v sobotu v Hradci Králové a rozhodlo o tom, která tři družstva postoupí do finálové skupiny a kdo bude bojovat jen o udržení.

Jičínské družstvo si vytvořilo dobré předpoklady na postup již v prvním kole, kdy v domácím prostředí skončilo na druhém místě a k jistému postupu mu ve druhém kole stačil zisk čtyř bodů. To ale vzhledem k vyrovnanosti družstev (s výjimkou suverénních Drahotuší) nemuselo být jisté a navíc opora prvního kola Kořínek tentokrát neshodil do 50 kg. Obavy se potvrdily již v prvním utkání, ve kterém podlehli jičínští borci Brnu, které bylo po prvním kole na pátém místě. Následovala porážka od suverénních Drahotuší, které ani v tomto kole neokusily hořkost porážky a jasně "B" skupinu vyhrály. Naštěstí se však tyto dvě prohry neodrazily v dalším průběhu turnaje negativně, ale právě naopak, když v následujících utkáních porazili jičínští závodníci nejen posílený domácí celek Sokola Hradec Králové, ale i družstva Prostějova a Mohelnice. Zisk šesti bodů tak znamenal pro SKP JUDO Jičín nejen postup do finálové skupiny, ale i druhé místo ve skupině, jak v tomto druhém kole, tak i celkově.

Dorostenecká liga bude pokračovat na podzim, kdy se šest družstev ve finálové a šest v sestupové skupině utká ve dvou turnajích opět systémem "každý s každým". Družstvo Jičína tak po roce čeká finálová skupina, kde mezi šesticí finalistů bude chtít navázat na medailové úspěchy z minulých let.

Výsledky jičínských judistů: SKP JUDO Jičín - SK KP Brno 2:6 (20:55) Bodovali Lihan a Švercl, dále nastoupili Stryhal, Kořínek, Aim, Letošník, Pich a Kloubec. SKP JUDO Jičín - FEMAX Drahotuše 2:6 (15:57) Bodovali Lihan a Aim a dále nastoupili Štarman, Németh, Nečas, Pich, Kloubec a Švercl. SKP JUDO Jičín - Sokol Hradec Králové 5:3 (45:23) Bodovali Stryhal, Lihan, Aim, Letošník a Švercl, nastoupili Nečas, Kloubec a Pich. SKP JUDO Jičín - JUNIOR Prostějov 5:3 (47:30) Bodovali Lihan, Aim, Letošník, Kloubec a Pich, dále startovali Stryhal, Németh a Švercl. SKP JUDO Jičín - MEZ Mohelnice 5:3 (45:25) Bodovali Štarman, Lihan, Aim, Kloubec a Švercl, dále nastoupili Németh, Nečas a Pich.

6.So Hradec Králové2 b. (26:52)
První tři družstva postupují do finálové skupiny.

(ps)

Memoriál Václava Síče

Jičín - Po oba víkendové dny budou mít napilno členové házenkářského oddílu AGS HBC Jičín, kteří pořádají v hale sportovního areálu turnaje mladších a starších žáků. V sobotu se uskuteční od 8.30 hodin kvalitně obsazený turnaj mladších žáků za účasti 8 družstev. Turnaj se bude hrát jako 1. ročník Memoriálu Václava Síče, čímž chce vedení házenkářského klubu uctít památku jičínského rodáka, výborného házenkáře, velkého fanouška jičínské házené, ale především skvělého člověka a kamaráda Vaška Síče, který zemřel 19. ledna tohoto roku. V neděli sehrají svůj turnaj také starší žáci rovněž za účasti 8 družstev. Začátek nedělního turnaje byl stanoven na 8 hodin.

(bama)

Kuželky: OP 1.třídy

Každá vítězná série jednou končí. Ta osmizápasová v podání jičínského béčka skončila na těžkých drahách v Červeném Kostelci. Po úvodní dvojici prohrávali Jičínští o 23 kuželek. Pak vývoj utkání obrátil výborným výkonem Jaroslav Egrt (440) a hosté měli k dobru 22 "dřev". Bohužel pak měl dost smůly J.Čapek, nedařilo se Jirkovi Vejvarovi a konec nadějím znamenal mizerný závěr J.Kapuciána. L. Křivka už jen korigoval na 4:12. Na stejného soupeře nebudou v dobrém vzpomínat ani Hořičtí. Ti sehráli velké drama, a ač tomu výsledek nenapovídá, dlouho sahali alespoň po bodu. V závěrečné dvojici však mladý Vodička porazil zkušeného Kráčmara a domácí se tak opět dostali v tabulce před Hořice, které podlehly nejen v tomto dohrávaném utkání, ale i na půdě silných Pardubic.

TJ Červený Kostelec - SKK Jičín B 12:4 (2437-2354) Z.Kejzlar 408 - Jo.Vejvara 385, K.Mýl 395 - J.Egrt 440, L.Šrůtek 426 - J.Čapek 389, S.Petrů 414 - Ji.Vejvara 376, M.Mýl 400 - J.Kapucián 361, J.Vodička 394 - L.Křivka 403. Tesla Pardubice - Jiskra Hořice 12:4 (2550-2423) J.Ešner 441 - Z.Měkota 371, L.Zemánek 455 - T.Langr 397, J.Tichý 397 - O.Padevět 382, J.Brýdl 406 - J.Baier 439, J.Linhart 453 - J.Rynt 422, Z.Malík 398 - F.Kráčmar 412. Další výsledky 19.kola: Loko Česká Třebová B - TJ Jilemnice 12:4 (2378-2353), SKSC Svitavy - Jiskra Hylváty 6:10 (2290-2302), Sokol Rybník - Start Rychnov n/K B 16:0 (2510-2365), Lokomotiva Trutnov - TJ Dvůr Králové n/L 10:6 (2498-2379). Dohrávka 17.kola: TJ Červený Kostelec - Jiskra Hořice 14:2 (2394-2375) Z.Kejzlar 417 - J.Kroupa 394, L.Šrůtek 389 - T.Langr 388, J.Bartoš 379 - Z.Měkota 430, V.Stehlík 399 - J.Baier 398, S.Petrů 399 - J.Rynt 384, J.Vodička 411 - F.Kráčmar 381.

Kuželky: OP 2.třídy

V 18.kole remizuje Nová Paka na domácí kuželně s vedoucí zálohou Trutnova 8:8 a klesá na poslední příčku tabulky, kam ji odsouvá béčko Hořic po vítězství 12:4 v dramatickém utkání s Dvorem Králové. Jiskra v tomto utkání prohrávala po čtyřech hráčích o 20 kuželek za stavu 4:4, ale v nervozním závěru mělo domácí závěrečné duo pevnější nervy, a družstvo se tak mohlo radovat z výhry o 16 "dřev". Venku se nedařilo jak Milovicím, tak Březovicím. Obě družstva podlehla na drahách soupeřů shodně 4:12. Kuriozitou kola je prohra Rokytnice 7:9 s Náchodem, ačkoliv Rokytnice porazila o 13 kuželek více.

Výsledky 18.kola: KK Zálabák Smiřice B - Honerclub Březovice 12:4 (2226-2219) A.Černilovský 392 - J.Písecký 364, J.Veselka 334 - V.Nekvapil 403, M.Hažva 406 - Z.Fikar 376, J.Holeček 364 - M.Nálevka 362, M.Janeček 340 - M.Cupal 361, J.Hažva 390 - L.Buček 353. Sokol Nová Paka - Lokomotiva Trutnov B 8:8 (2287-2225) J.Faifer 378 - R.Frinta 384, V.Gottštein 358 - P.Kraus 376, A.Vydra 385 - M.Lokvenc+M.Kačer 331, J.Bajer 361 - P.Kačer 374, B.Bajer 373 - M.Veigl 383, A.Rolf 432 - Z.Röszler 377), TJ Poříčí B - TJ Milovice 12:4 (2398-2302) A.Jakubčík 404 - T.Fuchs 391, K.Havelka 382 - Jar.Nosek 395, S.Dobrovodský 395 - Jak.Nosek 385, T.Ryšavý 421 - V.Hruška 372, B.Gnol 376 - V.Souček 385, M.Kužel 420 - R.Dušek 374. Jiskra Hořice B - TJ Dvůr Králové B 12:4 (2284-2268) J.Langr 381 - J.Weigl 421, B.Fikar 406 - P.Weigl 395, J.Novotný 397 - I.Vondráček 371, A.Dufková 351, M.Šulc 368, P.Rücker 384 - J.Dědek 367, O.Padevět 365 - S.Dufek 346. SKK Primátor Náchod D - TJ Č.Kostelec B 2:14 (2468-2555), Spartak Rokytnice - SKK Primátor Náchod C 7:9 (2418-2405). Dohrávka 16.kola: Jiskra Hořice B - Lokomotiva Trutnov B 4:12 (2231-2354).

Šachisté úspěšní

Kopidlno - V minulých dnech se žáci z šachového kroužku při Základní škole v Kopidlně zúčastnili hned dvou vrcholných šachových turnajů, kterými byly přebory ČR. V Rosicích u Brna hrála Jana Karlíková mezi dvacítkou nejlepších dívek do 16 let a Jana Suchoradská v turnaji dívek do 14 let. Obě nezklamaly a zvláště 8. místo Suchoradské je nečekaným úspěchem.

Družstvo žáků 5. třídy zase reprezentovalo na přeboru ČR základních škol v kategorii 1. - 5. tříd. Mezi šestnácti družstvy obsadili kopidlenští žáci ve složení Ladislav Komárek, Vítek a Ruslan Dyčenkovi, Igor Kulhánek a Jakub Odvárko dobré 8. místo.

Oldřich Suchoradský

3.liga kuželkářů

Výsledky 20.kola: SKK Jičín - Akuma Mladá Boleslav 4:12 (4809-4820) Jičínští prohráli na domácí kuželně po průměrném výkonu. P.Louda 836 - V.Řípa 838, P.Kříž 772 - J.Šálek 804, Z.Dymáček 802 - K.Knapp 769, V.Řehák 798 - L.Beneš 802, J.Soukup 798 - P.Novák 830, J.Brumlich 803 - J.Maška 777. Výsledky dalších zápasů: Start Rychnov n/K - Lokomotiva Liberec 10:6 (5062-5058), Lokomotiva Ústí n/L - SKK Primátor Náchod 4:12 (4922-4948), KK Vysoké Mýto - SK Solnice 10:6 (4944-4871), Bižu Jablonec n/N - Slovan Jirkov B 16:0 (5247-4894), Hvězda Trnovany B - KK Sadská 6:10 (5004-5027).

Kuželky: OP 3.třídy

Výsledky 18.kola: Spartak Rokytnice C - SKK Jičín D 2:14 (2158-2246), TJ Milovice B - Sokol Nová Paka B 14:2 (2368-2188), SKK Vrchlabí B - SKK Jičín C 10:6 (2458-2315), Lokomotiva Trutnov E - TJ Jilemnice B 5:11 (2198-2276), HC Březovice B - Spartak Rokytnice B 4:12 (2271-2312).