Nové Noviny č. 13/0130. brezna 2001str. 7

Problém s umístěním kotců

Jičín - I přes konečnou transformaci služeb a všech odborných oddělení Okresního ředitelství P ČR v Jičíně do pěti zrekonstruovaných budov v Balbínově ulici mají policisté problémy.

Prvním z nich je následné zajišťování údržby prázdné vily na Letné, odkud se nedávno odstěhoval dopravní inspektorát. Vila je totiž státním majetkem, o jehož budoucím využití rozhodnou až nejvyšší státní orgány. Možná větším problémem je však podle slov jičínského policejního ředitele mjr. Ladislava Ivančíka hledání vhodné lokality pro policejní kynologický areál, který je v současné době umístěn na pozemku Českého telecomu na Větrově.

"To je opravdu problém, který se nám zatím nedaří vyřešit. V současné době máme sedm policejních psů, přičemž v lepších podmínkách bychom jich mohli mít například až patnáct. Hledáme tedy vhodný prostor, který musí být vybaven elektrickou přípojkou, vodovodní instalací a odpadem. Typů máme několik, ale většinou se jedná o pozemky nebo místa ležící nedaleko obývaných objektů. V těchto případech narážíme na odpor veřejnosti oprávněně poukazující na hluk neodmyslitelně spojený s chovem psů," vysvětluje Ivančík.

Policisté se zřejmě obrátí na jičínskou radnici, s jejíž pomocí budou dál hledat vhodný prostor pro stavbu přibližně deseti nových kotců.

"Paradoxem je však to, že v podstatě nehledáme žádné rozlehlé území, ale pouze několik desítek metrů čtverečných vhodných ke stavbě objektů pro ubytování psů. Vlastní kynologický výcvik totiž provádíme ve volné přírodě," dodal Ivančík.

(mar)


Daňový kalendář na duben

Pondělí 2.dubna

Daň z příjmů: Daň a daňové přiznání za rok 2000 pro subjekty nepodléhající auditu a nepodává-li přiznání daňový poradce. Měsíční záloha na daň za měsíc březen 2001 u poplatníků, jejichž poslední známá daňová povinnost činila více než 10 mil. Kč nebo čtvrtletní záloha na daň za první čtvrtletí 2001 u poplatníků, jejich poslední známá daňová povinnost byla vyšší než 100.000 Kč a nepřesáhla 10 mil.Kč. Uložit na příslušném FÚ plnou moc pro daňového poradce nebo advokáta, pokud bude zpracovávat a předkládat daňové přiznání. Odvod částek zajištění daně za únor 2001. Odvod daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně za únor 2001.

Pondělí 9.dubna

Pojistné: Záloha na pojistné na důchodové pojištění a příspěvek na státní politiku zaměstnanosti a pojistné na (dobrovolné) nemocenské pojištění OSVČ za měsíc březen 2001. Záloha na pojistné na zdravotní pojištění OSVČ za měsíc březen 2001.

Úterý 10. dubna

Pojistné: OSVČ, které nepodávají daňové přiznání (mají jen příjmy ze samostatné výdělečné činnosti zdaňované zvláštní sazbou daně nebo od daně z příjmů osvobozené) a OSVČ, které podaly nebo měly podat daňové přiznání dne 2.4.2001, předloží zdravotní pojišťovně přehled za rok 2000 a doplatí pojistné na zdravotní pojištění za rok 2000.

Úterý 17. dubna

Silniční daň: Záloha na daň za první čtvrtletí 2001.

Středa 25. dubna

Daň z přidané hodnoty: Daň a daňové přiznání za měsíc březen nebo za první čtvrtletí 2001.

Spotřební daň: Daň a daňové přiznání za měsíc březen 2001.

Pondělí 30. dubna

Daň z příjmů: Měsíční záloha na daň za měsíc duben 2001. Odvod částek zajištění daně za březen 2001. Odvod daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně za březen 2001.

Pojistné: Oznámit OSSZ zpracování daňového přiznání daňovým poradcem nebo podat na OSSZ přehled o příjmech a výdajích OSVČ a dalších údajích podle § 15 odst. 1 zák. č. 589/1992 Sb., v platném znění.

Ing. Jana Kavková, daňový poradce (tel.:0433/523 320)


Policie ČR

Nová Paka - V pondělí 19. března mezi 5.30 až 9.30 byl v novopacké ulici K Hájku odcizen osobní vůz Renault 19 1,8 šedé metalízy. Majiteli tak vznikla škoda za více jak 100.000 Kč.

Jičín - K odcizení Renaultu 19, šedá metalíza, došlo během noci na 22. března i v Jičíně. Vůz s označením nálepky přepravující tělesně postiženou osobu měl jeho majitel zaparkovaný v ulici Přátelství v Jičíně. Způsobená škoda je přibližně 100.000 Kč. Ve voze se nacházelo i OTP.

Sobotka - Z vozu zaparkovaného u hřbitova v Sobotce odcizil 22. března ve 12.45 hodin pachatel koženou kabelku s osobními věcmi, OTP, kopií živnostenského listu a deštníkem. Škoda na vozidle, které zůstalo nezajištěno na parkovišti je asi 5.500 Kč.

Dřevěnice - K vloupání do zaparkovaného vozu u restaurace Na Špici u obce Dřevěnice došlo 22. března mezi 18. a 19. hodinou. Pachatel u vozu Lancia Y 10 nejprve rozbil boční okénko a poté z něj odcizil lyžařskou výstroj majitele za téměř 50.000 Kč.

Vidochov - Vůz Škoda Fabia nedobrzdil 22. března ráno jeho řidič za osobním vozem, jehož řidič musel vzhledem k situaci v provozu zastavit. Stojící automobil byl odhozen na další vůz. Nehoda se obešla bez alkoholu a bez zranění. Škoda činí asi 50.000 Kč.

Choteč - Během noci na 25. března odcizil neznámý pachatel osobní vůz Aero 18 červené barvy s koženkovou stahovací střechou vyrobený v roce 1931. Veterán byl za účelem prodeje vystaven na neuzamčené zahradě v Chotči. Škoda činí zhruba 100.000 Kč.

Dolní Nová Ves - V sobotu 24. března v ranních hodinách usnul za volantem řidič Škody 120 v Dolní Nové Vsi. Následkem toho vyjel na krajnici, kde narazil do stromu a byl hozen zpět přes vozovku. Zde se vůz zastavil na kraji louky. Řidiči, který utrpěl lehké zranění, byla odebrána krev na zjištění množství požitého alkoholu. Škoda je přibližně 10.000 Kč.

(tm)


Nové Noviny