Nové Noviny č. 19/0111. května 2001str. 11

Sokolové cvičili pro veřejnost

Nová Paka - Ve čtvrtek 3. května se otevřela novopacká sokolovna také pro necvičící veřejnost. Počínaje předškoláky vedených Ivou Vokatou a Ivou Hruškovou až po seniory, cvičící loni v červnu na Strahově skladbu Věrná garda, se v téměř dvouhodinovém programu představili pačtí sokolové a sokolky svými ukázkami cvičebních hodin. Přeskoky přes kozu mladších žákyň se cvičitelkou Naďou Miřáckou vystřídala trampolína starších žákyň. Dále se představily ženy pod vedením Oluše Kubínové. Lidové tance a radost z tohoto pohybu, tak vlastní něžnému pohlaví, byly ukázkou zakončení jejich běžných cvičebních hodin. A znovu se představily mladší a starší žákyně, tentokráte na hrazdě a žíněnce. Na programu byla rovněž nezapomenutelná loňská sletová cvičení. Mimo již zmíněné skladby Věrná garda seniorů a seniorek, kterou s nimi loni nacvičil Jaroslav Kubín, se představily v sokolovně čtvrtečním návštěvníkům se svými cvičeními s lavičkou se cvičitelkou Eliškou Tesařovou mladší žákyně a s pompóny jejich starší kamarádky ve skladbě, kterou s nimi nacvičila Zdena Kuželová. Starší žákyně hýřily aktivitou a vystoupily ještě ve vlastní skladbě, kterou připravila jedna z nich, Tereza Vágnechtová. Děvčata zacvičila na moderní hudbu pro ně typický aerobik.

Do Novopacké Tělocvičné jednoty patří také basketbalisté, a od prvého ledna letošního roku i atleti. Mladé atletky pod vedením trenéra Jiřího Vávry seznámily přítomné se svoji rozcvičkou, kterou zahajují své pravidelné tréninky. Chlapci z basketbalové přípravky ve věku od sedmi po deset let s trenérem Mílou Pourem, se představily půlhodinovým průřezem své tréninkové hodiny, kde prvky všestrannosti, s převládající rychlostí a obratností se snoubily s basketbalovými činnostmi jednotlivce.

Že cvičit lze v každém věku předvedla na jedné straně čtyřletá Dáša Jiroušová a na druhé straně dvaaosmdesátiletý Ruda Kupka, který má i v těchto letech neutuchající elán do cvičení. Novopacký Sokol bude v příštím roce slavit 140 let od svého vzniku. Svojí veřejnou ukázkovou hodinou potvrdil, že cvičební aktivita po loňském sletu neustrnula a dále pokračuje, jak káže dlouholetá tradice, která řadí novopackou Tělocvičnou jednotu mezi prvých sedm jednot vzniklých v Čechách a na Moravě.

(bas)

Mladší dorostenci porazili Třeboň

Jičín - V neděli odehráli další mistrovský zápas také prvoligoví mladší dorostenci. Soupeřem jim byl ambiciózní tým Jiskry Třeboň. Jičínští házenkáři chtěli svému protivníkovi oplatit nešťastnou prohru o jediný gól z prvního vzájemného duelu, který se hrál na podzim na jihu Čech.

AGS HBC Jičín - Jiskra Třeboň 19:16 (9:10)

První minuty patřily domácímu družstvu, které se brzy ujalo vedení 4:1. Hosté se postupem času vymaňovali z tlaku Jičína a ve čtrnácté minutě srovnali stav na 5:5. Jičínu se navíc v této fázi hry zranil v obličeji po nezaviněné srážce Krejčí. Ten však po několika minutách naskočil obětavě zpátky do sestavy a dvěma brankami srovnal na 8:8, když se předtím ujala Třeboň dvoubrankového vedení. Jihočeši však dokázali znovu dvakrát skórovat, ale poslední slovo prvního poločasu měl domácí Jetleb a upravil na poločasových 9:10.

Do druhého dějství vstoupili lépe, stejně jako v první části, domácí a brankami J. Vitíka, Jetleba a Fejfara získali po delší době vedení na svou stranu, 12:11. Třeboňští, vyznávající rychlou kombinační hru z důrazem na využívaní rychlých útoků však během čtyř minut otočili na 12:13. Jak se později ukázalo, bylo to poslední vedení hostů v tomto utkání. Jičínští zlepšili obranu, která se stala pohyblivější a důraznější, k dobrému výkonu se rozchytal Veverka, jenž se několikrát pokusil založit rychlý útok dlouhou přihrávkou na svého spoluhráče. Třemi brankami po sobě získali Jičínští vedení 15:13. Hostující házenkáři dokázali srovnat na 15:15 a ve dvacáté minutě na 16:16, to však bylo z jejich strany vše. Domácí v posledních deseti minutách střetnutí neinkasovali, naopak sami třikrát skórovali a dotáhli utkání po zásluze do vítězného konce v poměru 19:16.

Mladší dorostenci Jičína si nedělní výhrou uchovali naději bojovat o třetí příčku prvoligové tabulky. Dnes je však čeká těžká zkouška, od 18 hodin budou hostit v hale sportovního areálu vedoucí tým, HK Lovosice. V neděli potom zajíždějí k dalšímu duelu do Prahy, kde jim bude soupeřem domácí celek Slavie Praha.

Sestava a branky AGS HBC Jičín: Císař, Veverka - Jetleb 6; Krejčí 5; J. Vitík 3; Bareš a Fejfar po 2; Kvasnička 1; Chalupa; Chromý; Boháček. Statistika utkání: Sedmičky: 1/0 - 2/2. Vyloučení: 0 - 0. Rozhodčí: Veněček, Podzimek.

(bama)

Turnaj VZP

Jičín - Po dva dny byli zaměstnanci jičínské pobočky VZP pořadateli již 5. ročníku kuželkářského turnaje čtyřčlenných družstev na 30 HS o Pohár Českého ráje, kterého se zúčastnil rekordní počet 61 smíšených družstev složených ze zaměstnanců VZP. Nejlepších dvacet kolektivů absolvovalo druhé kolo a z obou výsledků vyšel celkový vítěz turnaje. Do soutěže jednotlivců se započítávalo pouze prvé kolo. Bezchybný chod automatů během celého turnaje, koulelo se celkem 22 hodin, zajišťovali členové SKK Jičín: Jirka Brumlich, František Štěrba a František Kynčl.

Vítězem turnaje turnaje se stalo družstvo VZP Jičín A, které hrálo v sestavě: Petr Čermák, Jan Vávra, Pavel Pivrnec a Marie Karásková, před týmem Rokycan a třetí skončily Karlovy Vary A. Mezi 103 startujícími muži byl nejlepší Petr Čermák (Jičín A) výkonem 124 shozených kuželek na 30 HS. Ze 141 žen byla nejlepší Zdena Komoňová (Svitavy A) výkonem 96,1.

(fk)

Házenkáři předvedli výborný výkon

Jičín - Oblastní přebor mladších žáků pokračoval dalšími zápasy. Jičínští v nich hostili házenkáře ze Dvora Králové. "A" družstvo mladších žáků HBC Jičín nejprve změřilo své síly se stejně starými házenkáři soupeře. Od prvních minut byla znát převaha domácího družstva. Hráči předváděli pohlednou házenou, plnou kombinační hry a rychlých přechodů. Hráli trpělivě v obraně a soupeři nedali větší šanci se prosadit, konečný výsledek 25:4 je přesným odrazem celého zápasu. "A" družstvo mladších žáků, které pravidelně startuje v oblastním přeboru starších žáků jako HBC Jičín "C", se poté střetlo s o dva roky starším soupeřem a porazilo ho 21:11. Sestava a branky AGS HBC Jičín: Císař,Dubský - Karban (9,7); Rychna (4,4); Bareš (2,4); Babák (3,2); Šebek (3,1); Šulc (1,2); Kůtek (2,1); Jílek.

"B" družstvo mladších žáků předvedlo velmi dobrý výkon, když se střelecky dařilo především Šebkovi. Velice dobře zachytali i oba brankaři. Sestava a branky AGS HBC Jičín: Dubský, Kraus - Šebek 7; Koloc 3; Jílek a Chýlek po 2; Novotný, Šolc a Kůtek po 1.

Již tuto sobotu Jičínští přivítají na venkovním hřišti házené své protivníky z Pardubic. Program utkání začíná v 8.00 hodin. V případě nepříznivého počasí budou utkání sehrána v hale sportovního areálu.

(bama)

Třetiligové kuželky

Jičín - Start do jarní části soutěže se áčku SKK Jičín vůbec nevydařil, když podlehlo na domácí dráze Jablonci 6:10 a tím ztratilo plusové body získané na kuželně soupeře v 1.kole letošní soutěže. Ve 13.kole ani výborný výkon 5182 nestačil v Náchodě na body. Třetí prohra v řadě (2:14 s V.Mýtem) a druhá na domácí kuželně rázem přiblížila družstvo sestupovým vodám namísto medailových příček. V 15. kole černá série pokračovala. Tentokrát družstvo zůstalo na štítě v utkání se Solnicí na dráze v Č.Třebové v poměru 2:14.

Až další kolo přineslo konečně vítězství. S posledním celkem tabulky Jičín však po čtyřech hráčích prohrával. Rozhodla až zlepšeným výkonem poslední dvojice V.Řehák 826 a J.Soukup 841. Ve veledůležitém utkání zvítězili Jičínští v Jirkově 10:6 (5034-5088) nad prvoligovou zálohou. Výborně zahájil Jára Soukup, který byl s 892 poraženými kuželkami nejlepším hráčem zápasu a předvedl fantastickou dráhu tři, kde nahrál 267 bodů (161 do plných a k tomu 106 dorážky. Třetí výhra v řadě 14:2 nad Rychnovem přiblížila družstvo klidnému středu tabulky.

V 19.kole si jičínští hráči zapomněli registrace a utkání KK Sadská - SKK Jičín bylo kontumováno pro domácí. Tato událost rozjeté družstvo poznamenala i v dalším zápase a po nevýrazném výkonu Jičín prohrál doma s druhou Mladou Boleslaví 4:12. Naštěstí družstvo zabojovalo v pravou chvíli, když zvítězilo v Teplicích nad Hvězdou Trnovany 10:6 (5046:5003) a výrazně se tak přiblížilo k udržení v soutěži. V posledním kole porazili hráči SKK vítěze 3.ligy družstvo Lokomotivy Liberec 12:4 a v tabulce se posunuli z devátého na konečné pěkné 6.místo. Hvězdou zápasu se stal s 857 body Vláďa Řehák.

Konečná šestá příčka je zřejmě zasloužená. Družstvo se pohybovalo ve středu tabulky po většinu soutěže, nejlépe mu patřila třetí a nejhůře devátá příčka. Paradoxně se letos nepodařilo tolik využít výhody domácích těžkých drah, jako v minulých ročnících a právě zde je hlavní příčina, proč družstvo neskončilo výše. Na druhou stranu se podařila odehrát výborná utkání na drahách soupeřů (pouhé 4 porážky), což je jednoznačně nejlepší bilance mužstva za dobu jeho působení v ligových soutěžích od roku 90/91. Po výborném konci podzimní části (4.příčka) přišla jarní výkonnostní houpačka. Značná nevyrovnanost výkonů je druhé největší negativum tohoto ročníku. Velkým kladem je však zlepšení v individuálních statistikách - tři hráči oddílu se umístili v elitní dvacítce jednotlivců v průměru. Nejlepší Jaroslav Soukup (851 na 13.místě) dosáhl druhého nejlepšího průměru v klubové historii. Lepší byl jen Slávek Vik v ročníku 97/98 (852,8). Vláďa Řehák je na čtvrté příčce v hodnocení újezdů s průměrem 3,3 na 200 HS a na sedmém místě v soutěži Grand Prix, do které získává nejlepší hráč zápasu 12 bodů a nejhorší 1 bodík. V pořadí jednotlivců na venkovních kuželnách se pak do elitní desítky probojovali na 8.místě J.Soukup (průměr 855,2) a 10. je J.Brumlich (852,8).

Pořadí jednotlivců: 1.P.Kaan (Liberec) 890,3, 13.J.Soukup (Jč) 851, 18.V.Řehák (Jč) 848,8, 20.J.Brumlich (Jč) 848,5. Kompletní statistiku najdete na internetových stránkách klubu - www.kuzelky.cz/jicin.

(jk)

Lukeš pískal play-off

Nová Paka - Příznivci hry pod bezednými koši, kteří sledovali minulý týden na ČT 2 televizní basketbalové střetnutí třetího finálového utkání o titul v nejvyšší domácí basketbalové soutěži žen, mezi pražským celkem USK a Gambrinusem Brno, poznali mezi dvěma muži s píšťalkami novopackého basketbalového rozhodčího Libora Lukeše. V utkání vyhrál i potřetí čtvrtý nejlepší evropský celek z Brna 70:56 a oba rozhodčí si vedli velmi dobře. "Byl jsem velice potěšen nominací na tak významné utkání mezi dvěma nejlepšími celky v České republice. Brňanky měly velkou nemocnost a k utkání nastoupily pouze v osmi hráčkách. Proto bylo střetnutí z větší části dosti vyrovnané," řekl packý rozhodčí a předseda basketbalového oddílu Tělocvičné jednoty Sokol Libor Lukeš.

(bas)

Volejbal zahájil

Po zimní přestávce zahájila oblastní soutěž volejbalistů. V kategorii mužů hrála Dřevěnice B s vedoucím týmem Janských Lázní a po boji zvítězila 3:1 a 3:2. Sestava: Š.Lukavec, R.Tauchman, V.Nidrle, M.Stránský, Z.Kopecký a M.Macák. Další zápasy: Semily B - Podhůří 3:0 a 3:1, Benešov - Rokytnice 3:1 a 3:1, Trutnov - Žacléř 3:1 a 2:3.

8.Podhůří1621418:4418

V oblastní soutěži žen naše zástupkyně rovněž uspěly - Hořice doma porazily Lánov 3:2 a 3:1, Jičín B vyhrál dvakrát snadno 3:0 na hřišti v Jesenném. Zbývající výsledky: Rokytnice - Lomnice 3:0 a 3:0 kontumačně, když Lomnice nenastoupila, Studenec - Vysoké 1:3 a 3:2.

Pozemní hokej: liga mladšího dorostu

3.kolo: HC 1953 Jičín - RSC Praha 6:0 (3:0) Branky Jičína:R.Jór, A.Feit, M.Junek, M.Hlaváč, J.Drozen, P.Bryscejn. Sestava Jičína: R.Bryscejn, L.Toráč, A.Berný, P.Bryscejn, V.Šupitar, M.Hlaváč, J.Drozen, J.Syrovátko, R.Jór, A. Feit, M.Drahoňovský, Š.Gabriel, M.Odvárko, M.Junek, M.Kendík a T.Feit. Trenér: Roman Táborský.

4.kolo: Litice Plzeň - HC 1953 Jičín 3:1 (1:1) Branku Jičína dával M.Hlaváč. Sestava Jičína: R.Bryscejn - A.Berný, P.Bryscejn, M.Hlaváč, J.Syrovátko, M.Šulc, R.Jór, A.Feit, M.Drahoňovský, L.Toráč, Š.Gabriel, M.Odvárko a T.Feit. Trenéři: Roman Bryscejn st. a Jiří Fejt.

(br)

Fotbal: zápasy elévů SK Jičín

SK Jičín - TJ Kopidlno 1:0 (1:0) Zápas hraný 26. dubna byl velmi vyrovnaný. Hráči Jičína sice měli více gólových šancí, ale opět se jim nepodařilo je využít. Fakta - branku Jičína dával Miroslav Štemberk. Sestava SK Jičín: P.Horáček, T.Bíšek, V.Skřivánek, L.Haken, T.Klimeš, J.Meszároš, V.Odstrčilík, M.Štemberk. Střídali: M.Samek, Š.Skákal, L.Typlt, T.Balcar.

SK Jičín - FK Nová Paka 2:2 (2:1) Zápas hraný 1.května měl velmi vysoké tempo. Ze začátku hráli domácí zakřiknutě a Novopačtí dali první gól. Po 15 minutách Jičín hru vyrovnal a Matěj Samek srovnal na 1:1. Potom přišla chvíle Lukáše Hakena, který poslal domácí do vedení přímo kopem z rohu. Ve druhém poločase měli Jičínští šance zvýšit vedení, ale ty zůstaly nevyužity. V závěru utkání vyrovnal nejlepší hráč Nové Paky Jakub Urbanec. V posledních minutách měl ještě, po individuální akci, šanci strhnout vítězství na stranu Jičína Jakub Meszároš, ale jeho střela trefila pouze břevno. Fakta - branky: Matěj Samek, Lukáš Haken - 2x Jakub Urbanec. Sestava SK Jičín: M.Čtvrtník, T.Bíšek, V.Skřivánek, L.Haken, P.Horáček, J.Meszároš, V.Odstrčilík, M.Štemberk. Střídali: M.Samek, M.Gottvald, L.Typlt, J.Krykorka.

Výsledky utkání z turnaje v Lomnici (8.5.): SK Jičín - Lomnice A 0:1, SK Jičín - Lomnice B 2:0 Štemberk 2, SK Jičín - L. Bělohrad 3:0 Typlt, Odstrčilík a Skřivánek. Jičín v turnaji obsadil druhé místo.

(SK)

Novopačtí atleti jsou na 2. ligu připraveni

Nová Paka - Již třetím rokem za sebou se letos účastní novopačtí atleti druholigového klání. Zatímco v prvém roku účasti si tuto třetí nejvyšší soutěž pouze oťukávali, v loňské sezóně skončili z osmi účastníků již ve středu tabulky. Letos jsou odhodláni, podle svého předsedy oddílu Petra Kužela, bojovat o nejvyšší umístění. Novopačtí atleti, kteří od letošního roku závodí pod hlavičkou Tělocvičné jednoty Sokol Nová Paka, mají ve svém týmu několik výborných atletů, kteří patří mezi sběratele bodů. Jmenujme zde Jana Vlačihu, který po několikaletém odmlčení, kdy závodil za Turnov, bude letos v dresu Nové Paky hostovat. Vzhledem k jeho vícebojařským schopnostem bude určitě bodovat nejen ve svých disciplínách, výšce a dálce, ale jeho velké možnosti zasahují i do dalších disciplín. Nabiti jsou Pačáci ve vrhačských disciplínách. Velká naděje packé atletiky, Michal Tlapák, sice přestoupila do pražské Slavie, ale za svůj původní oddíl bude hostovat, a vzhledem k jeho vynikajícím letošním výkonům ve vrhu koulí bude určitě v této disciplíně i bodovat a v záloze má ještě disk. Další mladík a spolužák Michala, Michal Hož, bude pravděpodobně patřit mezi nejlepší oštěpaře ve druholigové soutěži, podle svého trenéra má na 60 m. Do oštěpařského rozběžiště a vrhačských kruhů se po ročním zranění vrátí další sběratel bodů z prvého roku účasti Novopackých ve druhé lize, Ondřej Bařina a ani ten nebude chtít určitě zůstat v ústraní. Další mladík, Jan Pajurek, má velké předpoklady pro zisk nejvyšších umístění nejen v dálce, ale i ve sprintech od 100 m po čtvrtku, včetně překážek. K bodování pomohou jistě i dobré výkony ve skokanských disciplínách Matouše a v tyči, překážkách a dalších disciplínách vícebojaře Albrechta. Soupeři musí rovněž počítat se sprinterem, překážkářem Zdeňkem Hrnčířem, který je zároveň vedoucím družstva. Při výčtu těch, od kterých je očekáván přísun bodů, nesmíme samozřejmě zapomenout ani na Pařízka, Chaloupku, Suchardu, Cogana a další chodce, kteří již v letošní sezóně zajistili pro prvá dvě kola atletických bojů na dráze 43, resp. 41 bodů ve svých prvých dvou kolech chodeckých lig. Samozřejmě jsou zde i další atleti, jako jsou například dorostenecký sprinter Pavel Suran nebo středotraťař Ondřej Sehnal a další, kteří se budou chtít vytáhnout a přispět tak k očekávaným dobrým výsledkům novopackého atletického celku.

Jak je patrné, silných disciplín mají pačtí atleti poměrně hodně, ale na druhé straně je zde i velmi slabé místo v bězích od půlky výše. Až se jim podaří odstranit tento nedostatek, budou velice silným týmem bez slabin. Ale o postup do 1. ligy budou jistě bojovat již letos. Na novopackém stadionu se v utkání druhé ligy představí osm celků až ve 4. kole 1. září, ale o ambicích novopackých atletů již napoví letošní druholigová premiéra 19. května v Chrudimi.

Míla Pour

FOTBAL: konečně tři body

SK Jičín - Jiskra VTJ Havlíčkův Brod 3:0 (1:0)

Jičín - Po výsledkově nevydařeném zápase s Náchodem se SK Jičín utkal doma s Jiskrou Havlíčkův Brod, na jejímž hřišti na podzim prohrál 0:4. Hosté se před sezonou netajili přáním bojovat o postup. I přes poslední nevydařené zápasy tak jeli do Jičína v roli mírného favorita. Narazili však na odhodlaného protivníka, který měl "nůž na krku" - další případná domácí ztráta by pro Jičín znamenala další přiblížení sestupu.

Domácí se proto do svého soupeře pustili od první minuty. Několik prvních nesmělých pokusů se ještě neujalo. V 8.minutě ale Hanza ideálně prostrčil míč mezi obránci na Rejhu, jenž po brejku otevřel skóre zápasu. Hosté se i nadále snažili o kombinační hru. Většina rozehrávek šla přes futsalové reprezentanty Michala a Romana Mareše, kteří své spoluhráče zásobovali jednou přihrávkou za druhou. Ve finální části však hosté často chybovali, a tak měla obrana Jičína svou roli usnadněnou. V 18.minutě se snažil aktivní Rejha o další rychlý únik. Obrana hostů tentokrát jeho pokus vystihla a nedala mu šanci podruhé se prosadit. Druhý gól Jičína mohl přijít o minutu později. Jeden z nejlepších hráčů domácích, záložník Hanza, si to namířil středem hřiště přes dva obránce přímo do "šestnáctky" soupeře. Udělal kličku brankáři, při té se ovšem dostal ze střelecké pozice, a tak volil přihrávku na nabíhajícího Drbohlava. Ten však pouze nechal vyniknout hostujícího gólmana. Hra byla i nadále vyrovnaná. Hosté možná měli míč na svých kopačkách o nějaké to procento častěji, na pozornou obranu Jičína však nedokázali nic vymyslet. Velké nebezpečí pro jičínskou bránu představoval Michal Mareš a jím zahrávané standardní situace.

Důležitý okamžik přišel v 52.minutě. Klimeš fauloval pronikajícího soupeře. Ten jej v přerušené hře naprosto zbytečně kopl a uviděl tak po zásluze červenou. Hra bez jednoho hráče dlouho nebyla na výkonu hostů znát. Stále se pouštěli do útoku a snažili se vyrovnat. Také Jičín se snažil vstřelit druhý gól, znamenající důležitý krok za třemi body. Při lobu však Hanzovi scházely decimetry a Hradeckého dělovce těsně nad zemí ještě mnohem méně. A když se neujala ani Kocourkova hlavička z 67.minuty, začali se domácí příznivci, kterých díky hokejovému utkání Česko-Rusko přišlo velmi málo, strachovat o výsledek. Zaváhání ze zápasu s Náchodem naštěstí domácí nezopakovali - naopak. Střídající Dan Malý si to osm minut před koncem utkání namířil po levé straně rovnou před gólmana. Atakován jedním z beků vystřelil. Brankář hostí sice míč skvěle vyrazil, pro nekrytého však nebyl problém dopravit míč do prázdné brány - 2:0. Z Jičína zjevně spadla nervozita a nadále zaměstnávali hostující obranu. Pět minut před koncem zápasu se po chybě obrany dostal k míči Drbohlav a ukázkovým blafákem zasunul míč do sítě Havlíčkova Brodu potřetí. Nečekané, ale zasloužené, vítězství bylo zpečetěno o tři minuty později, když byl za ruku mimo pokutové území vyloučen hostující gólman.

Fakta - branky Jičína: 8.Rejha, 82.Lukáš, 85.Drbohlav. Sestava SK Jičín: Nechanický - Klimeš, Velich, Kocourek, Beneš - Lukáš (86.R.Kosejk), Hanza, Drbohlav, Hradecký - Kirschner (71.Vraštil), Rejha (76.D.Malý).

(dm)

Bezchybný výkon dorostenců

AGS HBC Jičín - HSC Plzeň 23:16 (11:7)

Jičín - Jičínští hráči vybojovali v neděli další druholigové utkání, které mělo napovědět o případném postupu adeptů do první ligy.

Zápas samotný byl oslavou házené, byl hrán ve strhujícím tempu z obou stran. Jičínští vycházeli ze zabezpečené obrany, která toho soupeři příliš nedovolila, ale především se mohli opírat o bezvadný výkon Veverky v brance. Ten pochytal i nemožné a hostujícím střelcům se o něm možná bude zdát. V útoku Jičín těžil z rozehrávání Kůty a střelecké pohotovosti Mareše a Masáka na spojkách a Krále a Šulce na křídlech. V obraně pracoval výborně Zelinger. Domácím se dařil přechod do útoku, ale tentokrát nezapomínali ani na zadní vrátka. To, že soupeř přijel s odhodláním bodovat, dokázali hosté v polovině poločasu, kdy po oddechovém čase (stav 7:3) dokázali domácí hráče překvapit a snížit na rozdíl branky. Závěr poločasu však vyšel domácím lépe a střelami Krejčího, Krále a Mareše se dostali do čtyřbrankového poločasového vedení.

Druhé dějství utkání začalo opět náporem domácích, nepřibrzdilo je ani vyloučení Kůty a později Masáka. Po velmi pěkných akcích získal Jičín až sedmibrankové vedení. Plzeňští však neskládali zbraně. Oba soupeři předváděli řadu pohledných akcí, domácí je však dokázali zužitkovávat daleko efektivněji. Jelikož na výkonu neslevila ani domácí obrana, ani Veverka v brance, narostl náskok domácích až na devět branek.

AGS HBC Jičín se tímto vítězstvím opět dostal na první příčku soutěže, ale čekají ho těžké zápasy. Dnes hostí Sokol Vršovice a zítra, tedy v sobotu 12. května, hráči zajíždějí na půdu Aritmy Praha.

Sestava a branky AGS HBC Jičín: Veverka, Kučera - Mareš 6; Šulc 5; Král 4/1; Kůta, Krejčí a Masák po 2; Zelinger a Jetleb po 1; Fejfar; Bareš; Jílek; Langr. Statistika utkání: Sedmičky: 2/1 - 6/4. Vyloučení: 6 - 4. Rozhodčí: Vaněček, Podzimek.