Nové Noviny č. 23/018. černa 2001str. 12

Zbytečná porážka třetiligového béčka

AGS HBC Jičín "B" - HC Kolín 22:25 (12:14)

Jičín - K poslednímu zápasu na domácí půdě probíhající sezóny nastoupili hráči jičínského béčka v neděli proti celku HC Kolín. Jičínští, kteří si minulý víkend zajistili třetiligovou příslušnost i pro další soutěžní ročník, nastoupili bez Mareše a Šulce, do duelu nakonec nezasáhl ani P. Babák. V dresu hostujícího týmu se naopak představili Martin a Pavel Prachařovi, kteří v letošním roce hostovali právě z Kolína v prvoligovém áčku. Raritou jistě je, že vedle nich pravidelně nastupuje i jejich třetí bratr Jan.

Střetnutí začalo oboustranně velice opatrně, ani jeden tým si nedokázal vypracovat větší brankový odstup. Jičínští působili trochu unaveným dojmem, znát byla neúčast již zmíněných hráčů, patrný byl i ten fakt, že někteří dorostenci již měli v nohách druholigové utkání. Naopak Kolínští, bojující o záchranu v soutěži, hráli s ohromným nasazením. Postupem času se dostali do správného tempa i Jičínští, a tak byla k vidění pohledná útočná házená. Hostující celek spoléhal především na individuální průniky bratří Prachařů, domácí hráči se prosazovali kombinačně a pokoušeli se také o rychlé protiútoky. Posledních deset minut prvního poločasu bylo jako na houpačce. Ve 23. minutě otočili domácí na 9:8, o minutu později již prohrávali 9:10, aby ve 26. minutě opět strhli vedení na svou stranu, 11:10 a během několika okamžiků prohrávali 11:13. Do šaten se nakonec odcházelo za stavu 12:14 ve prospěch kolínského družstva.

Do druhého dějství vlétli Jičínští jako uragán a třemi brankami otočili na 15:14. Poté se ale začala opakovat situace z první půle, oba týmy se střídaly ve vedení, které však ani jednou nebylo více než jednobrankové. Až ve dvacáté druhé minutě odskočili domácí na 21:19 a zdálo se, že hráčům Kolína dochází dech. Opak však byl pravdou, hosté se nadechli k mohutnému náporu, přitvrdili v obraně a čtyřmi brankami po sobě strhli vedení na svou stranu, 21:23. Domácí Král sice z protiútoku snížil na 22:23, ale Kolínští kontrovali dvěma góly a upravili na konečných 22:25.

V posledním utkání letošní sezóny se představí hráči jičínského béčka v sobotu v Náchodě.

Sestava a branky AGS HBC Jičín "B": Coufal, Kynčl - A. Babák 11/6; Král 4; Masák 3; Josef 2; Kolomazník a Horyna po 1; Schoř; Stříhavka; Kůta; P. Babák. Statistika utkání: Sedmičky: 7/6 - 3/2. Vyloučení: 0 - 2. Rozhodčí: Hendrych, Novotný.

Dřevěnice B nemůže být předstižena

V oblastní soutěži volejbalistů porazila Dřevěnice B Trutnov 3:0 a 3:2 a už ji nemůže nikdo předstihnout. Sestava Dřevěnice B: V.Nidrle, M.Černý, Š.Lukavec, M.Koláčný, R.Tauchman, M.Stránský, Z.Kopecký a J.Macák. Výsledky dalších zápasů: Benešov - Janské Lázně 3:0 a 3:1, Rokytnice - Podhůří 3:0 a 2:3. Zápas Semily B - Žacléř byl odložen.

8.Podhůří2642127:7130

V oblastní soutěži žen porazil Jičín B Vysoké n/J 3:0 a 3:0 a vyhoupl se do čela tabulky. Hořice nestačily na Rokytnici - 0:3 a 1:3. Další zápasy: Studenec - Lomnice 3:1 a 3:1, Jesenný - Lánov 0:3 a 1:3.

Regionální mistrovství dorostu a mladších žáků

Trutnov - Uplynulou sobotu se v Trutnově uskutečnilo mistrovství východočeského regionu družstev dorostu a mladších žáků v judu. Oběma celkům SKP JUDO Jičín se na trutnovském tatami dařilo, když se staly vítězi kola a jsou i ve vedení obou soutěží, kde mladší žáci obhajují loňské prvenství. Pro B družstvo dorostu, které neokusilo hořkost porážky, to bylo první kolo soutěže. Mladší žáci, jejichž soutěž probíhá jako turnaj jednotlivců, kde se šest nejlepších výsledků počítá do pořadí družstev, bojovali ve druhém kole.

Výsledky mladších žáků: 30 kg - 2.T.Vaníček, 4.M.Štefánová, 34 kg - 3.O.Živnůstka, 4.J.Mareš, 38 kg - 1.P.Vaníček, 2.J.Rulc, 42 kg - 1.L.Jedlička, 2.T.Vystrčil, 4.R.Blaha, 55 kg - 1.L.Styblík, 3.M.Šulc, +60kg - 1.Š.Víchová, 2.M.Žďárský, 3.J.Beneš. Pořadí prvních tří družstev: 1.SKP JUDO Jičín, 2.JC Meziměstí, 3.TSC Turnov.

Výsledky B družstva dorostu: SKP JUDO Jičín B - TSC Turnov B 4:3 (35:30) Bodovali Zábranský, Šafařík, Politzer a Kubánek, nastoupili Z.Kořínek, F.Havlík a Kloubec. SKP JUDO Jičín B - Sokol Česká Třebová 5:2 (45:20) Bodovali Z.Kořínek, R.Kořínek, Kubánek, Politzer a Kloubec, nastoupili Zábranský a F.Havlík. SKP JUDO Jičín B - LOKO Trutnov 3:3 (30:27) Bodovali Šafařík, Herbrych a F.Havlík, nastoupili Z.Kořínek a Kloubec. Pořadí družstev dorostu po 1.kole: 1.SKP JUDO Jičín 6 bodů (12:8), 2.Loko Trutnov 4 (10:8), 3.TSC Turnov 2 (10:10), 4.Sokol Č.Třebová 0 (7:13).

(ps)

Kvalifikace dorostenek o postup na ME

Ve dnech 1. - 3. června proběhl v hale Sportovního areálu v Jičíně kvalifikační turnaj dorostenek o postup na ME 2001 v házené. Na úspěšném pořadatelství celé akce se výrazně podílel házenkářský klub AGS HBC Jičín. Zúčastněné týmy: Česká republika (CZE), Azerbajdžán (AZE), Litva (LTU), Ukrajina (UKR). Výsledky utkání: 1. 6. 2001 UKR - CZE 22:37 (12:15), LTU - AZE 25:29 (10:14). 2. 6. 2001 AZE - UKR 16:25 (7:11), CZE - LTU 27:21 (11:10). 3. 6. 2001 UKR - LTU 25:19 (13:11), CZE - AZE 28:26 (14:15).

Vyhodnocení nejúspěšnějších hráček: Nejlepší střelkyně: Michaela Budayová (Česká republika). Nejlepší hráčka: Ana Korotkevičiute (Litva). Nejlepší brankářka: Viktoriya Timoshenkova (Ukrajina).

Na dorostenecké ME, které se uskuteční 24. 8. - 2. 9. 2001 v tureckém Samsunu, tedy postoupily reprezentační celky České republiky a Ukrajiny. Konečné pořadí: 1.Česká republika 6 bodů, 2. Ukrajina 4, 3. Ázerbajdžán 2, 4. Litva 0.

bama, FOTO: mar

Dvě vítězství jičínských atletek, packé sokolky naopak klesly

Nová Paka, Jičín - Druhým kolem pokračovala minulou sobotu v Týništi druhá atletická liga žen. Jičínské atletky si udržely díky svým vrhačkám čtvrtý post v celkové tabulce, novopacká děvčata postrádala ve svém středu několik závodnic a předposlední místo musela popustit atletkám ze Svitav. Z jičínských atletek se dokázaly prosadit zvláště vrhačky Marešová s Dufkovou a skokanka Hofmanová, bodově značně přispěla i Koňáková, ze sokolek nejvíce zabodovaly sestry Vávrové.

Vítězky a bodovaná místa atletek Jičína a Nové Paky: 100 m: 1. Tomanová (Svitavy) 13,2, 400 m: 1. Zítová (Mladá Boleslav) 1:00,1, 7. Bakovská (NP) 1:07,8 200 m: 1. Poláková (Týniště) 26,7, 6.-7. Stránská (Jč) 28,8, 9. Koňáková (Jč) 29,0, 800 m: 1. Pechková (Trutnov) 2:33,7, 7. Hakenová (Jč) 2:50,7, 8. Lepková (NP) 2:55,9, 1500 m: 1. Nedvědová (Mladá Boleslav) 5:12,8, 5000 m: 1. Soumarová (Mladá Boleslav) 19:54,1, 100 m př.: Pluhařová (Chrudim) 16,1, 7. Vávrová Barbora (NP) 18,2, 9. Benešová (NP) 19,6, 400 m př.: 1. Sovová (Mladá Boleslav) 1:12,7, 7. Vávrová Barbora (NP) 1:16,5, 9. Benešová (NP) 1:17,4, 4x400 m: 1. Trutnov 4:31,7, 3. Jičín (Hofmanová, Kašíková, Stránská, Hakenová) 4:55,2, 6. Nová Paka (Benešová, Budínová, Konopáčová, Lepková ) 5:06,9, výška: 1. Moravcová (Chrudim) 159, 2. Hofmanová (Jč) 1567. Bryknerová (Jč) 140, dálka: 1. Poláková (Týniště) 558, 8. Hofmanová (Jč) 459, trojskok: 1. Dvořáčková (Mladá Boleslav) 11,64, 3. Koňáková (Jč) 10,45, 10. Šípková (NP) 9,05, tyč: 1. Říhová (Chrudim) 260, 7. Koňáková (Jč) 204, koule: 1. Marešová (Jč) 11,84, 4. Dufková (Jč) 9,71, 5. Vávrová Kateřina (NP) 10,04, disk: 1. Dufková (Jč) 36,40, 2. Marešová (Jč) 36,31, 7. Kumpochová (Jč) 30,90, 9. Kůtková (Jč) 28,48, oštěp: 1. Poláčková (Chrudim) 38,15, 9. Dufková (Jč) 27,77, kladivo: 1. Špičková (Mladá Boleslav) 37,60, 10. Vávrová Kateřina (NP) 20,84.

Pořadí ve 2. kole: 1. AFt Chrudim 182, 2. AŠ Mladá Boleslav 168,5, 3. SK Týniště 138, 4. TJ Jičín 211, 5. Lokomotiva Trutnov 94, 6. Sokol Hradec Králové 89,5, 7. Svitavy 89, 8. Sokol Nová Paka 32.

Třetí kolo 2. atletické ligy žen se uskuteční v sobotu 16. června ve Svitavách.

Okresní přebor muži

Výsledky: Valdice - Stará Paka A 6:1 (5:0) Horna 2, Kubišta, Sedlák, Křikava, Odvárko - Mizera, Chomutice - Dětenice A 3:1 (2:0) Voňka 2, Venč - Valenta, Železnice B - Miletín A 3:2 (1:1) Daniš, Obermajer, Janda - Urban 2, Bříšťany - Pecka 3:2 (2:1) Březák, Kuneš, Petera - Štěrba 2, Jičín B - Lužany 1:1 (0:0) Kirschner - Topič, Nová Paka - St.Místo 3:0 (1:0) Beneš, Horáček, Kysela, Kopidlno - Nemyčeves 5:1 (3:0) Kateřiňák 2, Nasikovský, Hrdý, Berounský - Čapek.

14.Nová Paka B551426:5820

Příští kolo: Lužany - Nová Paka B, Dětenice A - Kopidlno, Nemyčeves - Bříšťany, Pecka - Železnice B, Valdice - Miletín A, Stará Paka A - Jičín B (vše sobota 17.00), Staré Místo - Chomutice (neděle 17.00).

Okresní soutěž muži

Výsledky: Žlunice - Žeretice 3:0 (1:0) Stoklasa 3, Češov - Dětenice B 2:1 (0:0) Čonka 2 - Barcal, Miletín B - Libuň 2:2 (1:1) Kožíšek, Špůr - Kotlář, Šobek, Kacákova Lhota - Milíčeves B 0:5 (0:0) střelci nehlášeni.

8.Dětenice B631729:8221

Příští kolo: Žeretice - Češov a Libuň - Kacákova Lhota (sobota 17.00), Dětenice B - Miletín B a Milíčeves B - Žlunice (neděle 17.00).

Okresní přebor dorost

Výsledky: Sobotka - Kopidlno 11:0 (3:0) Macoun a Pavlíček 3, Kosina a Cinkejs 2, Drápal, Valdice - Chomutice 0:2 (0:1) Barcal, Bareš. Konečná tabulka

Okresní přebor žáci

Výsledky - středeční kolo: Valdice - L.Bělohrad 0:4 (0:2) Rychecký 3, Šec, Robousy - Kopidlno 1:3 (1:0) Sýkora - Hrdý, Sedláček, Kulhánek, Miletín - Jičíněves 1:4 (0:2) Bartoníček - Chalupa 2, Vinklář, Svoboda. Víkendové kolo: Sobotka - Chomutice 2:0 (2:0) Soukup, Karban, Valdice - Stará Paka 0:2 (0:1) Lízr, Ježek, Žlunice - Staré Místo 0:3 (0:1) Veselý 3, Železnice - Miletín 4:1 (3:1) Šidlo 3, Sarka - L.Nosek, L.Bělohrad - Pecka 17:0 (11:0) Rychecký 7, Jezbera 5, Imlauf 2, Fibiger, Růžička, Kosina, Milíčeves - Lužany 4:0 (2:0) Štětař 2, Berný, Novotný, Kopidlno - Libáň 10:0 (6:0) A.Kulhánek 5, V.Kulhánek a Hrdý 2, Sedláček.

16.Pecka11258:2164

Příští kolo: Jičíněves - Lužany (sobota 14.00), Žlunice - Stará Paka, Valdice - Miletín, Milíčeves - Kopidlno a Pecka - Železnice (vše sobota 15.00), Libáň - L.Bělohrad (neděle 10.00), Staré Místo - Chomutice (neděle 15.00), Robousy - Sobotka (neděle 17.00).

(n)

Vydařený Fejfarův vstup do ME

Přerov - Vítězstvím vstoupil do letošního ME v autokrosu novopacký jezdec, lužanský rodák Václav Fejfar v kategorii D3 do 1600 ccm. První závod letošního seriálu se jel v kolébce československého autokrosu v Přerově. Druhý skončil Wöhler (SRN) - Opel a třetí dojel Petr Bartášek (ČR) - Škoda.

Také v kategorii do 4000 ccm si dobře vedli čeští reprezentanti. Zvítězil profesor autokrosu, nestárnoucí Jar. Hošek - Ford Cosword, druhý byl Jar.Štětina - Audi a teprve třetí místo obsadil Holanďan Calloghan - VW.

Příští víkend pokračuje ME druhým závodem, který se jede v německém Oberleusitzu.

(mj)

Kocourek trefil tři body

SK Vysoké Mýto - SK Jičín 1:2 (0:1)

Vysoké Mýto - Do Vysokého Mýta jeli hráči SK Jičín s vědomím, že případná prohra a vítězství Hlinska nad Dobříkovem by posunuly jejich záchranářské práce do roviny pouhé teorie.

Proto se od první minuty do svého soupeře zakousli a odměnou jim byl již v 11. minutě úvodní gól. Domácí se pochopitelně nechtěli s takovým vývojem zápasu smířit a hru brzy vyrovnali. Po většinu první půle tak diváci viděli především souboj uprostřed hřiště s občasnými pokusy o rychlý protiútok. Vše ale hrálo, tak trochu nečekaně, do karet Jičína. Skvělý výkon v ofenzivě předvedl Štěrba. Rozdával přesné přihrávky, nabíhal do volných prostorů a ještě stihl bránit. Opravdu vynikající výkon. Přičteme-li k tomu fakt, že podobně zahrála i dvojice zimních posil Hradecký - Hanza, je jasné, že jičínská záloha soupeřovu jasně přehrávala. Jak se později ukázalo, právě tento moment byl rozhodující pro vývoj celého utkání. V prvním poločase měly oba týmy možnost zahrávat několik standardních situací, ovšem bez gólového efektu. A když spolehlivý Nechanický dokázal vyřešit i několik soupeřových šancí a Rejhově pokusu scházela větší přesnost, šla obě mužstva do šaten za jednobrankového vedení hostů.

Po změně stran udeřil hned v úvodní minutě "blesk z čistého nebe". Jičínská obrana byla méně koncentrovaná než domácí útok a bylo z toho vyrovnání. Svěřenci trenéra Hlouška se ale naštěstí brzy ze studené sprchy oklepali a dál předváděli ofenzivně laděnou kombinační hru. Nebezpečným střeleckým pokusem o sobě dal vědět Rejha a Velichův přímý kop v 65.minutě bohužel skončil nad soupeřovou brankou. Domácí byli s přibývajícími minutami stále více nekoncentrovaní, což "živilo" jičínskou naději na úspěch. Ten také nakonec přišel. Běžela 68. minuta, když se k míči dostal Kocourek a přesnou střelou poslal jičínské barvy do vedení. Tomáš Kocourek má sice stále nějaké to kilo navíc, přesto patří svými zkušenostmi, zejména v posledních důležitých zápasech k stěžejním hráčům Jičína. Jen zásluhou jeho dvou branek v zápasech v Litomyšli a ve Vysokém Mýtě si Jičín mohl připsat na své konto čtyři velmi důležité body v boji o záchranu.

Fakta - branky: Šumský - Vondrák, Kocourek, rozhodčí Drábek, ŽK 3:6, ČK 1:0, 100 diváků. Sestava SK Jičín: Nechanický - Beneš, Velich, Drbohlav, Kocourek - Lukáš (80.Kirschner), Štěrba, Hradecký, Hanza - M.Vondrák, Rejha (89.Vraštil).