Nové Noviny č. 28/0120. července 2001str. 11

Hokejisté budou provozovat ZS

Jičín - Zástupci oddílu ledního hokeje seznámili členy sportovní komise Městského úřadu v Jičíně se záměrem požádat radnici o umožnění provozování zimního stadionu pod hrází rybníku Kníže vlastními silami.

Podle vyjádření doktora Karla Lence vede hokejisty k uskutečnění tohoto zásadního kroku potřeba zefektivnit ekonomický provoz víceúčelového sportovního zařízení a zajistit jeho účelnější využívání. Důvodem je i snadnější možnost získání finanční dotace z fondu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR na jeho plánované zastřešení.

Konečným rozhodnutím sportovní komise je doporučení městu schválit uskutečnění předloženého záměru. V upřesňujících požadavcích komise je pak například uvedena podmínka uzavření přesné a řádně ošetřené smlouvy o pronájmu mezi městem a hokejovým oddílem. Zároveň je kladen důraz na vyřešení zaměstnaneckých vztahů současných pracovníků stadionu a jeho vedoucího Františka Bezuchy.

Město by se pak mělo smluvně zavázat k poskytování finanční dotace na provoz sportovního zařízení tak jako doposud, tedy v celkové výši 1,3 milionu korun ročně pravidelně valorizovaných v souvislosti s růstem cen energií.

Pověření zaměstnanci městského úřadu nyní pracují na návrhu nájemní smlouvy. Po jeho oboustranném upřesnění a odsouhlasení rozhodne rada města o dalších krocích vedoucích k uskutečnění převodu zimního stadionu ze správy Technických služeb do ekonomického pronájmu Hokejového oddílu. Snahou sportovců je všechny administrativní kroky ukončit ještě před zahájením hokejové sezóny.

(mar)


Dorostenky budou jezdit převážně na Moravu

Nová Paka - Mladší dorostenky novopackého sokola, které po několikaletém působení mezi extraligovým výkvětem mladého ženského basketbalu loni sestoupily do dorostenecké ligy, již znají pro nastávající sezónu své soupeřky. Z naší oblasti hrají ve skupině, mimo novopacké sokolky, ještě děvčata z Trutnova. Dalšími dvěma celky z Čech jsou čelákovické basketbalistky a děvčata pražských Kompresorů, kterým se rovněž nepodařilo baráží zachránit a z předposledního místa rovněž z extraligy sestoupily do ligy. Zbývajících šest celků je z Moravy.

Los novopackých mladších dorostenek: 6.10. Čelákovice - Nová Paka, 7. 10. Kompresory - Nová Paka, 20. 10. Trutnov - Nová Paka, 10.11. Nová Paka - Bruntál, 11.11. Nová Paka - Ostrava, 24.11. KP Brno - Nová Paka, 25. 11. Žďár n. S. - Nová Paka, 8. 12. Nová Paka - Olomouc, 9. 12. Nová Paka - Zlín, 5. 1. Nová Paka - Kompresory, 6. 1. Nová Paka - Čelákovice, 19. 1. Nová Paka - Trutnov, 9. 2. Ostrava - Nová Paka, 10. 2. Bruntál - Nová Paka, 23. 2. Nová Paka - Žďár n.S., 24.2. Nová Paka - KP Brno, 9.3. Zlín - Nová Paka, 10.3. Olomouc - Nová Paka.

(bas)


Béčko sokolek bude hrát oblastní přebor

Nová Paka - Poprvé v historii packého basketbalu se objeví v nastávající basketbalové sezóně pod bezednými koši i béčko žen, které by mělo umožnit mladším hráčkám a basketbalistkám, které si nezahrají nebo málo zahrají ve 2. lize, zvyšovat svoji výkonnost místo toho, aby zanechaly basketbalu, což se v minulých letech stávalo. Bohužel, bašty basketbalu z našeho regionu - Jičín, Lomnice, Hořice - družstva žen nemají, a tak packá děvčata musí za svými zápasy oblastního přeboru zajíždět vesměs do Pardubického, resp. Jihlavského kraje.

Los zálohy novopackých sokolek: 29. 9. Přelouč - Nová Paka, 30. 9. Havlíčkův Brod - Nová Paka, 27.10. Nová Paka - SŠB Pardubice, 28.10. Nová Paka - Pardubičky, 10. 11. Nová Paka - Havlíčkův Brod, 11.11.Nová Paka - Přelouč, 8. 12. Pardubičky - Nová Paka, 9. 12. SŠB Pardubice - Nová Paka, 5. 1. Přelouč - Nová Paka, 6. 1. Havlíčkův Brod - Nová Paka, 2. 2. Nová Paka - SŠB Pardubice, 3. 2. Nová Paka - Pardubičky, 9.2. Nová Paka - Havlíčkův Brod, 10. 2. Nová Paka - Přelouč, 2. 3. Pardubičky - Nová Paka, 3.3. SŠB Pardubice - Nová Paka.

(bas)


Umělý povrch šetří peníze za údržbu

Popovice, Jičín - Z větší části z použitého materiálu bude ještě v tomto roce zahájena výstavba podkladu víceúčelové sportovní plochy v hodnotě 129 tisíc korun v Popovicích. Mezi fotbalovým hřištěm a požární nádrží by totiž měl vzniknout volejbalový kurt.

Z finančního rozpočtu města na příští rok by pak měla být podle ředitele TS Čeňka Strašíka plocha opatřena umělým povrchem, který hodnotu celého díla zvýší podle typu použitého materiálu až zhruba na hranici 320 tisíc korun.

V souvislosti s výstavbou v Popovicích Strašík zároveň hovoří o plánované rekonstrukci volejbalového hřiště poblíž bývalého bikrosového areálu na Čeřovce v Jičíně. V jeho blízkosti vznikne dětské hřiště. V případě dostatku investičních finančních prostředků plánuje v příštím roce provést úpravy ještě dalších sportovních ploch ve městě.

(mar)


Matěják spravují TS

Jičín - Na základě smlouvy o bezplatném užívání Matějkova cvičiště Na Tobolce zahájili pracovníci Technických služeb pravidelnou údržbu tohoto sportoviště v majetku Tělocvičné jednoty Sokol Jičín.

Podle vyjádření ředitele TS Čeňka Strašíka bude navíc proti původnímu návrhu smlouvy upravován dle potřeby i povrch vlastní sportovní plochy, čímž se plánované provozní náklady zvýší zhruba na padesát tisíc korun ročně.

Aby nedocházelo ke sporným situacím mezi jednotlivými oddíly, školami a neorganizovaně sportující veřejností, bude hřiště vybaveno vývěskou s provozním řádem a dlouhodobým harmonogramem akcí.

"Osobně mám velikou radost z toho, že se městu podařilo hřiště udržet otevřené pro veřejnost bez omezení po celý týden. Nejde tedy rozhodně o sportoviště vyhrazené pro některou konkrétní skupinu lidí, a to je určitě dobře. Do sestavovaného harmonogramu však budou zařazeni samozřejmě pouze ti zájemci, kteří o pravidelné sportovní aktivity projeví zájem," připouští Čeněk Strašík.

(mar)


Fotbalisté jednali v Dřevěnici

FOTO: mar

Dřevěnice - V místním hostinci Na Rychtě se sešli aktéři fotbalové valné hromady okresu Jičín. Do kompletní sestavy oddílů chyběl jen delegát Bříšťan.

Hned v úvodu jednání předal tajemník okresního výboru ČSTV Václav Nidrle pamětní medaili jubilantovi, už pětasedmdesátníkovi, Květoslavu Bernému z Milíčevse, který po sobě zanechal skutečně nesmazatelnou stopu ve fotbalové historii okresu. A pak už se jednalo. Předseda František Materna v poločase volebního období informoval o současném stavu i pozici v republice v roce, kdy se slaví 100 let fotbalu v Čechách. Svaz se musel vypořádat s nepříjemným odvoláním předsedy Chvalovského a funkcí se ujal zásadně obměněný nový výbor. Fotbal chce dělat stále více pro mládež a na tuto oblast letos uvolňuje 108 milionů korun.

Svaz se musel vypořádat se vznikem nových krajů, které budou od sezony 2002/03 řídit nově přeorganizované soutěže. V krajských funkcích již působí Vlastimil Hradecký a Petr Vít (oba ve výkonném výboru) a v odvolací a revizní komisi František Materna.

Okresní svaz Jičín má v současné době 26 aktivních oddílů a v pravidelných oblastních a okresních soutěžích nastupuje 67 týmů od dospělých až po elévy. Do těchto oddílů tečou také značné finanční prostředky z centrálních zdrojů, v letošním roce konkrétně 250.400 Kč.

Poté hovořili předsedové jednotlivých komisí, za STK Josef Daniš. Z jeho zprávy asi nejvíce zaujaly negativní informace - celkem 16 kontumačních výsledků a dokonce dvě inzultace rozhodčího v soutěžích mužů. Předseda disciplinárky Vlastimil Hradecký sečetl zejména tresty, což byla dost vysoká čísla. Zvlášť 60 vyloučených určitě není málo. Za komisi rozhodčích vystoupil Oldřich Vencl. Informoval o schválených změnách v pravidlech: například přísnější posuzování držení soupeře a skluzů zboku či zezadu a změny v udělování žlutých karet.

Pak došlo na vyhodnocování v jednotlivých kategoriích okresních soutěží od elévů až po muže, úspěšné oddíly si odnesly míče a poháry, některé i pamětní listy ke 100 letům fotbalu.

Sekretář svazu Zbyněk Materna seznámil přítomné s rozlosováním všech okresních soutěží. V okresním přeboru mužů nastoupí 14 týmů. První kolo se hraje už 11. srpna a k favoritům na dvě až tři postupová místa lze počítat týmy, které sestoupily z I.B třídy (Robousy a Jičíněves), Valdice a možná i nováčka Miličeves B. Okresní soutěž bude mít sedmičlenné obsazení a hraje se čtyřkolově. Favoritem by mohly být Lužany. V mládeži se vzhledem ke každoročním věkovým přesunům jen těžko odhadují favorité, a tak jen počty přihlášených. V dorostu nastoupí 11 družstev, v žácích 15, v přípravkách je přihlášeno 9 družstev a mezi elévy jsou pak 4 účastníci.

V diskusi zaujal zejména návrh oddílů, aby se povinně "nestálo" za čtyři žluté karty. Hlasovalo se o něm a prošel. Jestli je to krok správným směrem, uvidíme už v průběhu podzimní části.

(n)


Katka Kolumpková reprezentuje ČR

Jičín - Hráčka oddílu pozemního hokeje HC 1953 Jičín Katka Kolumpková hostuje v současné době v prvoligovém družstvu TJ Mnichovice. Odtud také byla nominována do ženského reprezentačního kolektivu pozemních hokejistek České republiky.

S šestnáctičlennou ženskou reprezentací se v minulých dnech zúčastnila Alpského poháru. Pořadatelem letošního ročníku tradičního mezinárodního turnaje byla Itálie a hostitelem čtyř evropských kolektivů se stalo město Verona. Ve svých devatenácti letech byla Katka jednou z nejmladších reprezentantek výběrů Francie, Itálie, Rakouska i České republiky.

Výsledky turnaje: Francie - ČR 4:1, Itálie - Rakousko 4:0, Francie - Rakousko 4:0, ČR - Itálie 0:2, Rakousko - ČR 1:4 a Itálie - Francie 0:1.

Kolektiv České republiky skončil v turnaji na třetím místě a Katka byla rozhodně jeho platnou hráčkou. Zkušenosti z podobných mezinárodních akcí jistě uplatní při další reprezentaci republiky v pozemním hokeji.

První místo v turnaji Alpského poháru vybojovala Francie, druhá byla Itálie, třetí Česká republika a na čtvrtém místě skončilo Rakousko.

(red)


Nové Noviny