Nové Noviny č. 29/0127. července 2001str. 12

Druhé místo Tlapáka na Mladé Evropě

Nová Paka - Odchovanec packé atletiky a hostující vrhač do novopackého druholigového týmu, Michal Tlapák, dosáhl vynikajícího úspěchu na kvalitně obsazené soutěži Mladá Evropa ve vrhu koulí, když obsadil druhé místo. Soutěž konaná v Jablonci nad Nisou byla zároveň třetím závodem Adidas Grand Prix juniorů. Za účasti české juniorské špičky a dalších mladých "koulařů" z Německa, Polska a Slovenska poslal Tlapák kouli o hmotnosti 6,25 kg do vzdálenosti 16,07 m. Závod vyhrál Tylče (Junior Plzeň) 16,41, třetí skončil Cejnar (Sparta Praha) (15,40).

Předcházející dva závody Adidas Grand Prix juniorů ve vrhu koulí vyhrál vždy plzeňský Tylče. V prvém závodě v Liberci skončil Michal Tlapák na druhém místě, ve druhém klání ve Vítkovicích, byl třetí. Tato umístění ho řadí po třech závodech na zatímní celkové druhé místo, za mistrem republiky Janem Tylčem. V sérii těchto závodů čeká Michala Tlapáka ještě čtvrtý závod, který se bude konat v září na Kladně.

Tento mladý a velice ambiciózní talentovaný vrhač, který před dvěma měsíci úspěšně odmaturoval na ISŠ v Nové Pace, zahájil v polovině července intenzivní tréninkovou přípravu na druhou část sezóny. V sobotu 1. září ho uvidí příznivci novopacké atletiky ve 4. kole 2. ligy mužů, která bude probíhat na novopackém stadionu. O čtrnáct dní později nastoupí opět za novopacký Sokol, tentokráte v závěrečném kole 2. ligy v Čáslavi. Za Slavii Praha bude startovat na Kladně v posledním, 4. kole Adidas Grand Prix juniorů. Na závěr sezóny ho ještě čekají dva závody s juniorským týmem Slavie Praha. Nejprve mistrovství České republiky družstev a potom Pohár mistrů evropských zemí ve francouzském Rennes.

(bas)


Rosťa Šádek zvítězil v časovce na Veliši

Šlikova Ves - Jičínská cykloliga, seriál časovek pořádaný nadšenci z Velomatu Jičín, pokračoval již 6. závodem. Tím byla 9,3 km dlouhá časovka na okruhu se startem a cílem ve Šlikově Vsi, která dále vedla přes Staré Místo, Veliš, Bukvici a Podhradí.

S tratí, letos nově zařazenou, se nejlépe vypořádal Rosťa Šádek, který tak v celkové klasifikaci snížil ztrátu na vedoucího Ivana Pírka, který dojel až čtvrtý. Druhý skončil Petr Šohaj před Janem Gotvaldem, který porazil svého oddílového kolegu, v cyklolize však velkého rivala, Pavla Kožíška poprvé jinak než o 1 sekundu. Pavel ztratil na páté příčce rovných 30 sekund a 52 na vítěze.

Výsledky posledního závodu zase trochu více zdramatizovali celkovou klasifikaci. Do té se bude započítávat sedm nejlepších bodových zisků z devíti závodů. Ivan Pírko vede jen těsně před Rosťou Šádkem, ale do boje o nejvyšší příčky jistě ještě zasáhne i Petr Šohaj, kterému zatím chybí body za jeden závod - jako jedinému z celé špičky. Navíc dva poslední závody na Košov a Prachovák mu jsou šity téměř na míru. Honza Gotvald si prozatím upevnil 3. příčku před Pavlem Kožíškem. Celkově bodovalo již 51 závodníků a minimální bodové odstupy jsou zárukou dramatických soubojů až do závěrečného závodu.

Ten následující se jede tradičně ve středu 1.srpna od 17 hodin na okruhu se startem a cílem v Butovsi. Rovinatá trať vede přes Vrbici, Žeretice a Milíčeves a bez problému ji zvládne opravdu každý. Zvána je tedy celá cyklistická veřejnost.

Pořadí časovky "Veliš" - 1.R.Šádek 14:52, 2.P.Šohaj 15:05, 3.J.Gotvald 15:14, 4.I.Pírko 15:29, 5.P.Kožíšek 15:44. Celková klasifikace - 1.I.Pírko 129 bodů, 2.R.Šádek 124, 3.J.Gotvald 117, 4.P.Kožíšek 112, 5.J.Smolík 99, 6.P.Šohaj 98, 7.J.Zelený 89, 8.J.Kapucián 68, 9.J.Jindra 66, 10.V.Drbohlav 61.

(jk)


Mistrovství ČR v časovce pořádá jičínský Velomat

Vítěz časovky "Veliš" Rosťa Šádek na startu závodu.

FOTO: jn

Jičín, Bašnice - Stejně jako loni byl pořadatelstvím Mistrovství České republiky v silniční časovce jednotlivců kategorie masters pověřen komisí masters Českého svazu cyklistiky Velomat Jičín.

Závod se pojede na již tradiční trati z Bašnic přes Sukorady, Myštěves a Králíky, která měří 22 km. Start je již tuto neděli 29. července v 11 hodin před pohostinstvím v Bašnicích, kde našli v minulých sezonách výborné zázemí jak závodníci, tak diváci. Na stejném místě bude k dispozici i bohaté občerstvení.

Bojovat se bude nejen o body do silniční extraligy masters, ale především o tituly mistra ČR. Největším želízkem v ohni domácích bude jistě Ivan Pírko, který určitě bude bojovat o některý z cenných kovů. Pořadím v elitní desítce budou chtít zamávat také loni bronzový Jiří Černý a Zdeněk Matějka či zástupci jičínské Sagity.

Na startu se objeví spousta známých tváří minulosti, které jsou ověnčeny řadou úspěchů od mistrů republiky až po mistry světa. Všichni příznivci, nejen cyklistiky, jsou tak co nejsrdečněji zváni.

(jk)


Dřevěnice je na turnaj připravená

Dřevěnice - Minulý pátek se konala tradiční předturnajová členská schůze Sokola Dřevěnice zabývající se přípravou 48. ročníku volejbalového turnaje.

Ten začne již za týden, v sobotu 4. srpna kategoriemi mládeže (dorostenců a dorostenek), veterány nad 40 let a nejvíce očekávanou elitní soutěží extraligových mužů. Tady jsou mezi závazně přihlášenými týmy například oba finalisté mistrovství republiky Liberec a České Budějovice, pětinásobný vítěz Volejbalové Dřevěnice Marktredwitz a jako bonbonek i třetí tým rakouské ligy Sokol Vídeň. Finálový zápas budou v neděli 8. srpna v 16.20 přenášet v přímém přenosu kamery České televize. V neděli se rovněž rozehrají soutěže mužských týmů národních lig, veteránů nad 50 let a společná soutěž žen pro družstva extraligová a ligová.

Dřevěničtí, i když je počasí řádně přibrzdilo, jsou prakticky připraveni. Lze tedy očekávat tradičně výbornou sportovní akci.

(n)


Hořičtí florbalisté zahájili přípravu

Hořice - Po třítýdenním odpočinku byla ve florbalovém oddílu FbK Hořice zahájena příprava na nadcházející sezonu. Kromě starších žáků se tentokráte do přípravy zapojí i A mužstvo mužů, které letos začíná hrát pod vedením hlavního trenéra Viktora Koláře.

"Přípravu venku budeme mít třikrát týdně, a to až do konce srpna. Od září bychom měli přejít do haly. V přípravě odehrajeme pár přátelských zápasů, kde se chceme zaměřit na složení útoků a vyzkoušet některé herní činnosti," sdělil trenér hořických florbalistů Viktor Kolář.

Mužstvo starších žáků opustili někteří zkušení hráči, kteří se už úspěšně zapracovávají do A družstva mužů. Samotný tým však i přes odchod několika hráčů zůstává nezměněn. "Dostanou tak šanci hráči, kteří minulou sezonu tolik nezasáhli do hry, ale když dostali možnost, tak ukázali, že do týmu patří. Určitě chtějí i letos navázat na loňské sedmé místo na mistrovství ČR," dodal Kolář, který by zároveň uvítal větší propagaci a podporu ze strany sponzorů tomuto druhu sportu.

"V Hořicích se florbal stal hodně populární a pokud budou peníze a prostor na trénování, tak chceme do budoucna založit i přípravku a juniory. Myslím, že florbal v našem městě se pomalu, ale jistě dostává na stejnou úroveň, jako je například fotbal, košíková nebo volejbal. Proto bych uvítal větší zájem sponzorů o podporu zejména naší mládeže. Jsem také velmi rád, že tu vzniklo A mužstvo mužů, protože mladí hráči mají alespoň motivaci dostat se do něho a hrát dobrou soutěž."

Milan Jung


Na zelených stolech rozlosováno

Jičín - Okresní svaz stolního tenisu v Jičíně má už jasno o sezoně 2001-02, která začne v posledním týdnu měsíce září. Přihlášky jsou podány a skupiny jednotlivých soutěží sestaveny.

V okresních soutěžích mužů nastoupí celkem 50 týmů - ve skupině A konkrétně: Železnice A, Veliš A, Jičín C, Miletín A, Lány A, SK Hořice A, Ji Hořice B, Lázně Bělohrad A, Nová Paka A, Stará Paka C, Kopidlno A a Konecchlumí A. Na postup do oblasti budou zřejmě aspirovat Kopidlno A, Miletín A, či SK Hořice A. Skupinu B tvoří Lázně Bělohrad B, Popovice A, Nová Paka B, Valdice C, Lány B, Konecchlumí B, Železnice B, Libáň, Kněžnice A, Žeretice, Kopidlno B a Rovensko A. V této skupině znalci favorizují Valdice C a Popovice A. Ve skupině C se představí Železnice C, Veliš B, Žlunice, Úbislavice A, Kopidlno C, Rovensko B, Lázně Bělohrad C, Ji Hořice C, Jičín D, Sobotka, Lány C a Dřevěnice. Za postupem asi půjde Jičín D, Žlunice a Ji Hořice C. Skupina D má hned 14 účastníků, a to: Lázně Bělohrad D, Ji Hořice D, Kněžnici B, Starou Paku D, Kopidlno D, Dřevěnici B, Butoves, Veliš C, Popovice B, Miletín B, Valdice C, Úbislavice B, SK Hořice B a Nemyčeves. Vyhrát by mohl tým SK Hořice B nebo Lázně Bělohrad D.

V kategorii dorostu bude hrát 13 družstev - Miletín, Lázně Bělohrad, Hořice, Konecchlumí, MOA Jičín, Valdice, Radim, Dřevěnice, Libáň, Kopidlno, Žlunice, Rovensko a Kněžnice. A konečně mezi žáky je přihlášeno 12 družstev - Nová Paka, Úbislavice, Stará Paka, Lány, Libáň, Kopidlno, Jičín B, Popovice, Žeretice, Železnice, Sobotka a Lázně Bělohrad. U mládežnických kategorií se tipují favorité jen těžko, neboť téměř všechny týmy prošly generační výměnou.

Zásadní změna je připravena v pravidlech - sety se hrají pouze do 11 vítězných míčků s tím, že konečný stav musí být nejméně s rozdílem dvou bodů.

(n)


Pojizerská liga cyklistů

Vysoké n/J - Dalším závodem letošní Pojizerské ligy byla Vysocká časovka na trati se startem v Semilech a cílem na náměstí ve Vysokém nad Jizerou. Trasa byla dlouhá 12,3 km se slušným převýšením 250 metrů. Z vítězství se radoval Mocek z BC Sportu Semily. Pouhé dvě sekundy za ním skončil liberecký Štégl. Rosťa Šádek obsadil devátou příčku a mezi juniory vystoupil na stříbrný stupínek. Jen o tři příčky níž skončil jeho oddílový kolega z jičínského Velomatu Honza Gotvald. Do elitní dvacítky se prosadil ještě lomnický Štefan Patkolo na 18. místě.

Absolutní pořadí (celkem startovalo 117 závodníků): 1.M.Mocek - BC Sport Semily (21:38,77), 2.M.Štégl - BMS Kerda Liberec (-2,20), 3.M.Kubík - CK Nymburk (-19,69), 9.R.Šádek - Velomat Jč (-1:17,64), 10.P.Pivrnec - BC Sport Lomnice (-1:33,24), 12.J.Gotvald - Velomat Jč (-1:47,35), 18.Š.Patkolo - Cykloski Žitnik Lomnice (-2:08,83), 26. P.Vedral - LSK Lomnice (-2:38,05), 35.T.Bergr - LSK Lomnice (-3:15,05), 46.L.Svoboda - LSK Lomnice (-4:01,99), 50.F.Buřil - BC Sport Lomnice (-4:07,53), 51.O.Hák - LSK Lomnice (-4:11,10), 62.J.Kapucián - Velomat Jč (-4:35,19), 69.Mikula - LSK Lomnice (-6:10,57), 76.V.Slavík - Sobotka (-7:14,16), 78.J.Charousek - LSK Lomnice (-7:39,65), 84.J.Halász ml. - Velomat Jč (-8:12,55), 85.J.Halász st. - Velomat Jč (-8:25,95). Junioři: 1.J.Andrle (22:35,27), 2.R.Šádek (-21,14).

(jk)


Šandův bronz

Jičín - Na Frankofonní hry v Kanadě vyslal Český olympijský výbor reprezentanty atletiky, boxu, juda a plážového volejbalu. Vynikajícím způsobem si zde vedl Jiří Šanda z Jičína (od letošního ledna člen USK Praha), který v silné konkurenci získal bronzovou medaili.

(jl)


Bowlingová liga Hotelu Start

Tabulka 1. ligy po 3. kole

1.Hecer team33010:56 (2499)
2.Strike32110:54 (2525)
3.Bouráci32110:54 (2444)
4.Tabák-Týna32110:54 (2342)
5.Blue Stars3219:64 (2075)
6.Parta Hic3124:112 (1820)
7.Mevídci3034:110 (2098)
8.RHB team Jič. 3034:110 (1972)

Tabulka 2. ligy po 3. kole

1.ASPV Jičín33011:46 (1715)
2.Big koule t.32111:44 (2077)
3.Mušketýři3124:112 (1539)
4.Tichá smršť3034:110 (1271)


Nové Noviny