S CK TomTour do celého světa

Jičín - Vážení čtenáři, v měsíčníku Nové noviny jsme se rozhodli vydávat nepravidelné přílohy týkající se různých oborů lidských činností.

Dnešní je věnována cestování a připravila ji pro vás naše redakce spolu s cestovní kanceláří TomTour. Tato "funkčně nejmladší" cestovka v okresním městě chce představit alespoň zlomek svých aktivit a část nabídky rekreačních pobytů v Čechách, na Slovensku a v Chorvatsku.

Cestování s CK TomTour má bezesporu celou řadu výhod. Jak domácí tak zahraniční partneři cestovní kanceláře jsou především pečlivě vybíráni a po případném navázání obchodních vztahů jsou všechny nasmlouvané pobyty propláceny v předstihu.

Pracovníci CK TomTour Vám zajistí pobytové a poznávací zájezdy takřka po celém světě. Jako provizní prodejce renomovaných cestovních kanceláří, jakými jsou například CK FISCHER nebo FIRO TOUR, CK TomTour zachovává všechny výhody a ceny těchto cestovních kanceláří. samozřejmě při zachování všech výhod a především za stejné ceny renomovaných cestovních kanceláří, jakými jsou například CK FISCHER nebo FIRO TOUR.

V této mimořádné příloze o cestování najdete několik zajímavých typů na vaši dovolenou. V příloze nechybí ani důležité informace pro motoristy chystající se vyjet do zahraničí po vlastní ose a řada dalších zajímavostí, které vám zpříjemní cestování s CK TomTour.

(red)


Tomi Mihič Vás zve do Vodice

V případě, že se rozhodnete strávit dovolenou v Chorvatsku, máme pro vás zajímavou nabídku. Zkuste použít služeb pracovníků naší cestovní kanceláře, a přijmout pozvánku k návštěvě městečka Vodice v chorvatské Dalmacii.

Na cestu vám stačí spolehlivé auto, řidičský průkaz a tak zvaná "zelená karta". Nezapomeňte však, že pro průjezd Rakouskem platí nařízení, podle kterého musí být děti do dvanácti let a osoby menší než 150 cm zajištěny bezpečnostním zařízením (autosedačky, bezpečnostní pásy). K jízdě po dálnicích je nutné zakoupit si dálniční známku. Tak jako u nás jsou k dispozici u benzinových čerpadel. Rady k výběru trasy a další podrobnosti, například o cenách benzínu vám rádi poskytneme v naší kanceláři v Ruské ulici.

Dalmácie je turisticky nejznámější a nejrozmanitější část jaderského pobřeží. Tato historická oblast je situována na relativně úzkém přímořském pásu Jadranu ve směru severozápad - jihovýchod. Horský masiv odděluje oblast Dalmacie od kontinantálního vnitrozemí a udržuje zde příjemné subtropické klima. Průměrná teplota vzduchu se pohybuje od května do září nad 25 stupňů Celsia. Turistické městečko Vodice leží uprostřed Šibenské riviéry v oblasti střední Dalmacie cca 990 km od Jičína. Je vzdáleno asi 12 km od středověkého města Šibenik. Na sever od Vodice je řeka Krka s nádhernými vodopády a směrem na jihozápad se rozkládají Kornatské ostrovy. Obě tyto lokality jsou vyhlášeny za přírodní rezervace. Na další podrobnosti jsme se zeptali česky mluvícího ing. Tomi Mihiče, majitele cestovní kanceláře se kterou CK TOM TOUR ve Vodici spolupracuje.

Co všechno může turista od Vodice očekávat?

"Je toho dost co můžeme nabídnout. Důležité je, že si všichni naši klienti mohou vybrat podle svých možností a zálib. Vodice je přizpůsobena turistům ze všech koutů Evropy. Ubytovat se mohou nejen v hotelích, ale i v soukromých vilkách s moderními apartmány, samozřejmě vše v I. kategorii. Vodice má přístav pro čluny a jachty, tržnici, obchody, samoobsluhy, lékařské středisko a samozřejmě nespočet kavárniček, pizzerií, zlatnictví, cukráren a restaurací. Pláže jsou zde převážně kamenité, ale hlavní pláž je písčitá, vhodná zejména pro rodiny s dětmi. Jsou tu sportovní hřiště a tenisové kurty. Městečko dále nabízí nepřebernou škálu sportovního vyžití, včetně potápění."

Co nabídnete příznivcům nočního života?

"Mohu říci, že noční život je u nás velice pestrý. Všechny podniky jsou otevřeny dlouho do noci. Za zmínku stojí v celém Chorvatsku proslulá diskotéka pod širým nebem "Hacienda" s kapacitou 3000 lidí."

Kde Vás náši turisté naleznou?

"Moji cestovní kancelář najdete v centru města na promenádě. Pro turisty máme připravenu pestrou nabídku služeb. Organizujeme výlety lodí do národních parků, potápění a zajistíme například i zapůjčení automobilu. Rozhodně jsem připraven být vašim turistům nápomocen radou i pomocí a řešit jejich eventuální problémy. Závěrem bych chtěl dodat snad jediné. Říká se, že Chorvatsko je ráj v Evropě, a tak se přijeďte podívat a přesvědčit se."

Tomi Mihiče se ptal Tomáš Frýba


Nabídka CK Fischer on line

Síť informačních dálnic, zvaná Internet se šíří i v ČR. Adresy elektronické pošty, což je jen jeden, byť nejrozšířenější, ze způsobů využití internetové sítě, přibývají doslova každým dnem. Výhody elektronické pošty využívají především firmy, které již dávno pochopily, že informační technologie a jejich využití není jen módní záležitost, ale v blízké budoucnosti přímo životně důležitá nutost.Jednou z firem v cestovním ruchu, které Internet využívají při své činnosti je i cestovní kancelář Fischer. Tato CK nám pomocí elektronické pošty posílá aktuální nabídky zájezdů "na poslední chvíli"(last moment). Tak můžeme našim zákazníkům nabídnout nejčerstvější nabídku zájezdů, jako by navštívili přímo sídlo CK Fischer. Rovněž z mnoha dalších cestovních kanceláří čerpáme informace pomocí tohoto nového informačního media. Na internetovém serveru http://www.tomtour.cz můžete mimo jiné najít i nabídku našich služeb, a objednat si pomocí elektronické pošty zájezd či získat informace dotazem na adrese: tomtour@tomtour.cz. Na serveru http://jicin.tpc.cz si dokonce můžete přečíst i tyto noviny.

(fra)


Zveřejněte svou nabídku

Nabízíme všem provozovatelům hotelů, penzionů, chat, chalup, kempů i pokojů k pronajmutí, zařazení jejich adresy do naší databáze ubytovacích zařízení. Tuto databázi vytváříme jak pro potřebu naší cestovní kanceláře, tak i pro umístění na našem internetovém serveru. Adresa zařízení, název a kontaktní telefon budou do databáze zařazeny zcela zdarma. Stačí jen, když nás kontaktujete a sdělíte potřebné informace, buď v kanceláři CK Tom Tour s.r.o. v Ruské ulici, případně v redakci Nových Novin. Lze tak učinit i telefonem, faxem či e-mailem. Databáze by měla sloužit k rozvoji cestovního ruchu v našem regionu.

(red)


Informace pro motoristy před cestou do zahraničí

Chorvatsko

Cestovní doklady :

Platný cestovní pas, bezvízový styk po dobu 30 dní.

Chorvatskou měnu nelze v našich bankovkách koupit, doporučujeme DM nebo USD. Peníze lze měnit v hotelích, bankách, směnárnách i poštách, za směnu se většinou neplatí.

Dopravní předpisy a limity rychlosti stejné jako v ČR. Ceny benzinu se v letní sezoně pohybují kolem 1-1,5 DM/lt.

Dálniční poplatky za průjezd Slovinskem a kolem Zagrebu činí v letní sezoně kolem 8 DM.

Pro oblast Jadranského pobřeží je typické mírně středomořské počasí, v létě, tzn. od května do září průměrné denní teploty vzduch neklesají pod 25oC, vody 20 až 23oC. Pověstná čistota vody umožňuje mnoho krásných zážitků při potápění.

Rakousko

Cestovní doklady :

Cestovní pas s platností minimálně ještě 1 měsíc po opuštění rakouského území, bezvízový styk platí pro pobyt do 30 dnů.

Motoristé ještě vedle řidičského průkazu a OTP i značku CZ a "zelenou kartu".

Dopravní předpisy :

Nejvyšší povolená rychlost v obci je 50 km/h,na silnicích 100 km/h a na dálnici 130km/h. Použití bezpečnostního pásu je povinné na všech sedadlech, pokud je jimi vozidlo vybaveno. Vzorek pneumatik na osobním vozidle musí být nejméně 1,6 mm hluboký, jinak policie může odebrat SPZ. Zpět ji lze dostat až po zaplacení vysoké pokuty a po výměně pneumatik. Na dálnicích a silnicích I.třídy platí povinnost vlastnit dálniční známku. Tato známka se lepí na čelní sklo, nenalepená známka je neplatná ! Označení platnosti časového období známky provede prodávající speciálními kleštěmi na prodejním místě, což může být i jako u nás benzinová pumpa.

Ceny známek se mohou lišit v závislosti na pohybu kurzu Kč :

R 550 .........roční........1500 Kč

R 150 .........2 měsíce......400 Kč

R 70 .........týdenní ......190 Kč

Olovnatý benzin se v Rakousku již neprodává, Natural-Super plus je však upraven pro použití ve vozidlech, která na olovnatý benzin jezdí.

Německo

Cestovní doklady :

Cestovní pas s platností 3 měsíce po předpokládaném ukončení pobytu. Motoristé mezinárodní řidičský průkaz, nebo náš řidičák s německým překladem, OTP a značka CZ jsou nezbytné. Rovněž tak i "zelená karta". Pokud jedete vypůjčeným vozidlem, je nutné mít notářsky ověřený souhlas majitele.

Nejvyšší povolená rychlost v obci je 50 km/h, na silnici 100 km/h, na dálnici doporučená 130 km/h.

Zjistí-li se v krvi více než 0,8 promile alkoholu, je řidič nezpůsobilý k jízdě. Při dopravním přestupku může policie uložit pokutu do výše 75 DEM. Pokud nemůže motorista zaplatit, policie může vozidlo zabavit.

Švýcarsko

Cestovní doklady :

Podmínkou vstupu je cestovní pas a dostatečné finanční vybavení (dospělý 100 CHF a děti 30 CHF na den). Platí bezvízový styk po dobu 6-ti měsíců.

Pro motoristy řidičský průkaz s německým překladem, OTP, zelená karta a značka CZ jsou nezbytné.

Dopravní předpisy jsou stejné jako v ČR. Rychlostní limity v obci 50 km/h, mimo obec 80 km/h, státní silnice 100 km/h a na dálnici max. 120 km/h. Pro použití dálniční sítě je nutné si zakoupit na hranici při vstupu do země dálniční nálepku (vignete) za 40 CHF, která je platná do 31.1. následujícího roku.

Pro vrácení DPH platí tyto podmínky :

Hodnota zboží je větší, než 500 CHF, potvrzení obdržené v obchodě musí být při odjezdu ze země orazítkováno na hranicích a zasláno zpět do obchodu, kde byl nákup proveden. Poté mu bude zaslána odpovídající částka.

Francie

Cestovní pas minimálně s platností 2 měsíce od překročení francouzských hranic. Platí bezvízový styk pro pobyt do 90-ti dnů. Doporučuje se na hranicích země vyžádat si vstupní razítko.

Řidičský průkaz, OTP a značka CZ je nutnost, zelená karta se doporučuje.

Francouzští policisté jsou oprávněni k udělení pokuty až do výše 2500 FFR.

Na francouzských dálnicích se platí poplatky tak, že si obvykle vyzvednete platební doklad při vjezdu na dálnici a platíte při výjezdu z dálnice.

Itálie

Cestovní pas, jehož délka platnosti je ještě 6 měsíců od překročení italských hranic. Bezvízový styk platí pro pobyt kratší než 30 dní.

Řidičský průkaz doporučujeme mezinárodní, přestože není nařízen, policejní orgány jej vyžadují. OTP, značka CZ a zelená karta jsou nutnost.

Běžné dopravní předpisy a limity rychlosti jako v ČR. Dálniční poplatky lze platit i magnetickými VIACARD kartami, které lze koupit i v Autoturistu za 1200 Kč na 650 km. V Itálii se již nevyrábí bezolovnatý benzin!


Motel Charlie rozhodně neusíná na vavřínech

Kovač - Jak se v současné době, po několika letech úspěšného provozu, daří místnímu Motelu Charlie jsme se zeptali jeho majitele Karla Halfara.

"Máme otevřeno již sedm let a i tentokrát do nového roku vstupujeme s několika novinkami. Tou nejvýznamnější je dokončení výstavby sedmi nových bungalovů. Jejich zprovozněním jsme zvýšili ubytovací kapacitu motelu na padesát lůžek. Pro naše hosty jsme koupili osm horských kol, na kterých si můžou vyšlápnout například ke konecchlumské mohyle, odkud je za příznivého počasí skutečně nádherný rozhled.

Snad už notoricky známé jsou páteční a sobotní diskotéky. Abychom nezůstali ani krok za konkurencí vynakládáme značné finanční prostředky na zkvalitnění světelné, zvukové a video aparatury. Před nedávnem jsme instalovali nové světelné zařízení, o kterém se jeho dodavatel vyjádřil, že "není kvalitnějšího na východočeských diskotékách". My sami jsme proto zvědaví jaká bude reakce našich návštěvníků a pevně věříme, že se nová světelná show bude líbit.

Další novinkou je naše nabídka pořádání a zajištění společenských a podnikových akcí. Od pondělka do čtvrtka, případně i v neděli je možné pro tyto účely využít náš sál s barem. Zájemcům o tento druh služby zdarma zajistíme hudební diskoprodukci. K dispozici je samozřejmě naše kvalitní kuchyně spolu s obsluhou, kterou tvoří absolventi hotelových škol.

Letos počítáme se stavbou přísálí a nového salónku, čímž rozšíříme kapacitu pro stolování o padesát míst. Plánujeme také vybudování podia, které umožní vystupování živých kapel."

Za naši redakci dodáváme, že mezi stálé zákazníky Motelu Charlie patří mimo jiné přední představitele naší kulturní scény i Jaroslav Nohavica, Pavel Dobeš a Hana Zagorová.

(red-PI)


Firma BWS - Žďárský se zabývá prodejem a stavbou bazénů

Robousy - V posledních letech se téměř nedílnou součástí projektů staveb obytných domů, škol, hotelů rekreačních a rehabilitačních zařízení apod., staly návrhy na výstavbu moderních typů bazénů, whirlpoolů a saun.

Firma BWS - Žďárský již celou řadu let poskytuje kvalitní služby v oblasti kompletních dodávek těchto zařízení, v jejich projektování, výstavbě a montáži. Petr Žďárský nám k aktivitám své firmy řekl.

"Jak bylo již uvedeno, jsme obchodní firma zabývající se prodejem bazénů a jejich doplňků. Námi nabízené služby na českém trhu jsou kompletní, včetně montáže a dodávky příslušenství souvisejícího s touto činností. Náš katalog nabízí výrobky renomovaných zahraničních firem. Jsme například výhradním dovozcem německé firmy ZODIAC - B. Kern GmbH pro Českou republiku. Naším cílem je nabídnout českým firmám zabývajícím se výstavbou rodinných a veřejných bazénů, výrobky nejvyšší kvality za dostupné ceny.

Mezi ně patří například bazény EUROPOOL (SRN). Jsou zhotoveny z oboustranně v žáru zinkovaného ocelového plechu, dodatečně opatřeného antikorozním nástřikem, a vybaveny UV stabilizovanou, mrazuvzdornou vnitřní folií z PVC. Zároveň jsme dodavateli těžkých armovaných folií, které se používají pro vodotěsnou vnitřní izolaci betonových a stavebnicových bazénů. Své uplatnění našly i při opravách poškozených vodních nádržích. Námi nabízené fólie DLW - Delifol získaly dobrou pověst v celém světě pro svoji dlouholetou životnost a lehkost zpracování.

Z další obchodní nabídky naší firmy bych jen krátce připomenul výrobky, již dobře známé mezi českými bazénáři: Tastery vody LOVIBOND, odvlhčovače AMCOR, automatické a mechanické čističe dna a stěn bazénů SWEEPY a BARACUDA, nafukovací bazény ZODIAC, bazénové příslušenství PRAHER atd. Závěrem připomínám našim zákazníkům, že koncem loňského roku jsme se přestěhovali z objektu jičínské TATRY do Robous, přičemž jsme zároveň otevřeli novou provozovnu v Židněvsi u Mladé Boleslavi.

(red - PI)


index