Ocenění nejlepších sportovců okresu za rok 1998

Jičín - V prostorách firmy ARiS Jičín se v pondělí 14. prosince 1998 navečer sešli nejúspěšnější sportovci, trenéři, cvičitelé a zástupci nejlepších sportovních kolektivů okresu Jičín za uplynulý rok.

Slavnostnímu setkání dodali váhu i oficiální hosté, mezi kterými byl starosta Jiří Liška, poslanec Miloslav Kučera a zástupce přednosty OÚ Jaroslav Veselý. Po slavnostním projevu předsedy OVV ČSTV Františka Vitocha představil jednotlivé vyhodnocené místopředseda OVV Václav Křeček. Ti pak jako pozornost obdrželi knihu o zimní olympiádě v Naganu. Za dobrou reprezentaci okresu poděkovali všichni oficiální hosté, kteří se také zúčastnili přátelského posezení.

Na uskutečnění slavnostního vyhlášení nejlepších sportovců okresu se spolupodílely firmy ARiS, Staving Valdice a pořízením fotodokumentace i jičínská firma FOTO ULLRICH.

(n)


NEJLEPŠÍ SPORTOVCI

Aleš Babák - házená AGS HBC Jičín: Hráč základní sestavy extraligy mužů, v desítce nejlepších střelců celostátní soutěže.

Tomáš Brunclík - basketbal TJ Jičín: Opora družstva mužů III. ligy, jeden z nejlépe hodnocených hráčů celé soutěže.

Jan Danihelka - tělesně postižení TJ Cipísek Železnice: 4. místo na MS 1998 v bocci v New Yorku spasticky postižených vozíčkářů.

Ctibor Havlík - SKP Judo Jičín: Dorostenecký mistr ČR jednotlivců i družstev, opora ligového družstva dorostu.

Tomáš Chotěbor - stolní tenis Jiskra Hořice: Nejvýše postavený hráč okresu na celostátních žebříčcích žactva, úspěšný hráč mužů.

Jiří Kazda - orientační běh Sportcentrum ARiS Jičín: 2. místa na mistrovství ČR klasická trať a štafety, 3. místo na dlouhé trati.

Marie Kolářová - kuželky TJ Jičín: Účastnice mistrovství republiky. Druhá na oblastním přeboru, opora ligového týmu.

Václav Nidrle - volejbal Sokol Dřevěnice: Kapitán bronzového dorostu v oblasti, host v dorostenecké lize, hráč oblasti mužů.

Martina Rosenbergová - tenis Sokol Nová Paka: Mnohonásobná přebornice okresu mládeže, přední hráčka východočeské oblasti.

Jiří Šanda - SKP judo Jičín: Opora extraligového družstva, reprezentant ČR, bronzový na mistrovství České republiky mužů.

Petra Šindelářová - atletika TJ Jičín: Trojnásobná mistryně ČR, reprezentantka ČR a česká rekordmanka žákyň ve skoku vysokém.

Jiří Šorm - atletika Sokol Nová Paka: Stříbrný na univerziádě v chůzi, 8. místo na mistrovství České republiky v chůzi na 20 km.

Michal Špaček - cyklistika SK Sagita Jičín: Český reprezentant, účastník Tour de France horských kol, 5. místo v Českém poháru.

Radek Ticháček - orientační běh Sportcentrum ARiS Jičín: Mistr České republiky na dlouhé trati, 2. místo na klasické trati.

Miloš Vaníček - fotbal SK Hošek Robousy: Kapitán a opora týmu SK Hošek Robousy mužů v první A třídě fotbalu.


TRENÉŘI A CVIČITELÉ

Petr Babák - házená AGS HBC Jičín: Úspěšný trenér přípravky a mládeže, páté místo v přeboru České republiky starších žáků.

Zdeněk Burkert - atletika DC Ostroměř: Vedoucí a zakladatel oddílu, úspěšný trenér medailisty přeborníka ČR Syrovátky.

Jiří Holas - orientační běh Sportcentrum ARiS Jičín: Trenér žák. a dor. družstev, jeho svěřenci jsou držiteli medailí z P ČR.

Jarmila Jenčková - atletika TJ Jičín: Trenérka žákyň, které se velmi dobře umístily na celostátním finále Středoškolských her.

Petr Ježek - tělesně postižení TJ Cipísek Železnice: Trenér reprezentantů spasticky postižených na MS v bocci v New Yorku.

Jaroslav Jiránek - kuželky TJ Jičín: Úspěšný trenér ligových dorostenek a trenér všech složek mládeže kuželkářského oddílu.

Milan Kazda - fotbal Sokol Libáň: Dlouholetý úspěšný trenér mužstva mužů první B. třídy, které se pohybuje na špici tabulky.

Josef Letošník - SKP Judo Jičín: Dlouholetý trenér a zkušební komisař I. třídy, předseda Českého svazu, hlavní trenér oddílu.

Zdeněk Maxa - basketbal TJ Jičín: Úspěšný trenér mládeže v oblastních soutěžích, aktivní hráč mužů III. liby basketbalu.

Petr Sýkora - SKP Judo Jičín: Trenér družstva dorostu, mistra České republiky, trenér Centra přípravy mládeže.


NEJLEPŠÍ KOLEKTIV MLÁDEŽE

Dorostenci - SKP Judo Jičín: Vítězové dorostenecké ligy a mistři České republiky.


NEJLEPŠÍ KOLEKTIV DOSPĚLÝCH

Horolezci - HIMALAYA 8000: Smíšený horolezecký tým - expedice do Nepálu a výstup na vrchol Makalu (8463 m).index